GENEWA 2014: JAGUAR POTWIERDZA – TO BĘDZIE MODEL XE

jag_01

Przemawiając na salonie samochodowym International de l’Automobile w Genewie, Ralf Speth, dyrektor naczelny Jaguar Land Rover potwierdził oficjalnie, że nowy, sportowy sedan model średniej wielkości będzie produkowany pod nazwą XE.

– Zaledwie kilka tygodni temu ogłosiliśmy, że nasze Centrum Produkcji zajmie się wytwarzaniem nowych, czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych. Lekkie jednostki o niskim tarciu będą wykorzystywane do napędu nowego, średniej wielkości modelu. Będzie nosił nazwę Jaguar XE, a zostanie on odsłonięty jeszcze w tym roku – stwierdził Speth.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


XE będzie pierwszym produktem w nowej stylizacji z aluminium, zaprezentowanej w samochodzie koncepcyjnym C-X17 w 2013 roku. Globalna sprzedaż pierwszego pojazdu monocoque z aluminium rozpocznie się w 2015 roku. Nowy silnik i podwozie z aluminium uzupełniać się będą wzajemnie.

jag_02

Moc będą dostarczane przez energooszczędne, wydajne silniki, oferujące zaawansowane technologie, zapewnią osiągi, do których przyzwyczaiła marka. Będą napędzać zarówno koła tylne, jak też wszystkie cztery. Umożliwią poruszanie się z prędkością ponad 300 km/h, podczas gdy emisja dwutlenku węgla wyniesie poniżej 100 g/gm.

– Nowy Jaguar XE – Premium Sport Sedan – posiadać będzie kompaktowe rozmiary i zapewniam, że nie rozczaruje osób, które tak wiele oczekują od tego modelu. To praktyczny model premium, który uzupełni gamę obok XF i XJ – powiedział Ian Callum, Dyrektor Projektu.

jag_03