GENEWA 2014: MAZDA – FINAŁ KONKURSU DLA MŁODZIEŻY

Mazda_CX9

Mazda ogłosiła nazwisko zwycięzcy pierwszej edycji konkursu „Make Things Better” (Uczynić Świat Lepszym). Jest nim Antti Junkkari z Finlandi.

Student medycyny przygotowujący się do specjalizacji z neurochirurgii, zostanie nagrodzony za propozycję sposobu przeciwdziałania przemocy z użyciem broni palnej w Afryce. 23 latek w swoim projekcie „Zwiększanie świadomości problemu przemocy z użyciem broni palnej poprzez interaktywne programy radiowe” innowacyjnie wykorzystał nowoczesne narzędzia do promowania działań służących poprawie jakości życia lokalnej społeczności.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi podczas salonu samochodowego Auto Show Genewie.

Ideą projektu jest wykorzystanie radia – wciąż najskuteczniejszego środka masowego przekazu w przeważającej części terytorium Afryki – do edukacji mieszkańców Nigerii i Zambii na temat broni palnej. Przemoc, jakiej dopuszczają się młodociani posiadacze takiej broni, jest ogromnym problemem zarówno w tych krajach, jak i w innych regionach Afryki, gdzie dostęp do broni jest powszechny. Nagroda pieniężna w kwocie 10 000 euro pozwoli na finansowanie programu przez trzy lata. Organizatorzy mają nadzieję, że przedsięwzięcie obejmie także inne regiony Afryki.

– Bardzo zaimponował nam sposób, w jaki projekt Anttiego odzwierciedla zasady działania firmy Mazda, która stara się przełamywać konwencje, aby uczynić świat lepszym. Jesteśmy przekonani, że jego inicjatywa rzeczywiście przyczyni się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności, bo to właśnie jest celem przyznania tej nagrody – powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe oraz przewodniczący jury konkursu.

Mazda zainaugurowała konkurs o nagrodę „Make Things Better” w październiku 2013 r. w Warszawie w trakcie 13. Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla – dorocznego spotkania laureatów tej nagrody z młodymi przyszłymi liderami, organizowanego w celu wymiany pomysłów na uczynienie świata lepszym. Jury, w którym zasiadał m.in artysta multimedialny Phil Hansen, wybrało projekt Anttiego Jukkari spośród propozycji zgłoszonych przez ponad 120 studentów.

Finał konkursu podczas Salon International de l’Automobile.