GENEWA 2016: OPEL GT CONCEPT SZYKUJE SIĘ DO PREMIERY

opel GT_con1

Nowy krótki film jako przedsmak nadchodzącej światowej premiery tego zachwycającego, a zarazem zdecydowanie sportowego samochodu.

Dyrektor generalny Grupy Opel, Karl-Thomas Neumann, na krótką chwilę uchyla drzwi, za którymi kryje się przyszłość.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2016


 

„Opel zyskał nowe wcielenie. Przekonaj się, co będzie dalej” – zachęca dyrektor. Jego słowa odnoszą się do modelu Opel GT Concept, który będzie można po raz pierwszy podziwiać w całej okazałości podczas nadchodzącego Salonu Samochodowego w Genewie.

Film i pierwsze zdjęcie samochodu, ukazujące podwójną rurę wydechową, nawet bez wykorzystania stylistyki retro, przywodzą na myśl dwa awangardowe modele marki. Widoczna przez moment, czerwona opona przednia GT Concept przywodzi na myśl motocykl Motoclub 500, który w 1928 r., kiedy to pojawił się w sprzedaży, uznawany był za pojazd futurystyczny.

Zobacz w oryginale youtube.com

Dwie rury wydechowe, między którymi znajduje się logo GT, również odwołują się do ikony stylu: w 1965 r. na Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie firma Opel zaprezentowała awangardowy model Experimental GT, pierwszy samochód koncepcyjny zaprojektowany przez europejskiego producenta. Experimental GT był supernowoczesnym samochodem typu coupé o rzeźbiarskiej stylistyce, charakteryzującym się prostotą, minimalizmem, a przy tym zachwycającym wysokimi osiągami. Nowy model Concept GT bazuje na tej samej filozofii stylistycznej.

Targi motoryzacyjne 86th Geneva International Motor Show w Palexpo odbędą się w dniach 3–13 marca.