GENEWA 2020: ELEKTRYCZNA OFENSYWA GRUPY RENAULT

Podczas odwołanego Salonu Samochodowego Geneva Motor Show miała się odbyć światowa premiera elektrycznego samochodu koncepcyjnego Renault – Morphoz, który jest ilustracją wizji mobilności jutra.

W Genewie planowano także debiuty innych pojazdów: nowego Twingo Z.E. oraz Mégane Grandtour E-TECH Plug-In.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2020


 

Oba modele są symbolami nowego etapu w elektrycznej ofensywie Renault. Na targach motoryzacyjnych odbędzie się światowa premiera miejskiego samochodu Dacii z elektrycznym napędem. Będzie to najbardziej przystępny cenowo samochód w segmencie. Marka miała pokazać również swój nowy silnik ECO-G i jubileuszową serię limitowaną Anniversaire z okazji swojego 15-lecia na rynku europejskim.

Alpine w tym roku planowało ustawienie na swoim stoisku dwóch serii limitowanych i samochodud koncepcyjnego Alpine A110 SportsX, który został pokazany po raz pierwszy na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym w styczniu tego roku.

Renault – elektromobilność dla wszystkich

Renault planowało w Genewie pokaz elektrycznego concept- caru Morphoz, który jest ilustracją wizji mobilności jutra. Nowe auto dostosowuje się do potrzeb, pragnień i sposobu użytkowania każdego użytkownika. Zapowiada nową gamę modeli elektrycznych Renault, która pojawi się w najbliższych latach.

Na stoisku Renault miały stanąć wyłącznie elektryczne modele – pełną gamę ośmiu samochodów, łącznie z nowym Twingo Z.E., którego światowa premiera planowana była na salonie. W trzech flagowych modelach marki – nowym Clio, Capturze i Mégane Grandtour – pojawi się oferta napędów hybrydowych oraz hybryd typu Plug-in E-TECH. Na stoisku w Genewie miało błyszczeć Mégane Grandtour E-Tech Plug-in.

Z kolei Kangoo Z.E Concept to wersja studyjna elektrycznego samochodu miejskiego. Zapowiada nową gamę modelu, która pojawi się w 2020 roku.

Dacia wchodzi w segment samochodów elektrycznych i prezentuje w elektryczny samochód koncepcyjny. Marka oferuje pełną gamę samochodów z podwójnym napędem benzyna- LPG pod nazwą ECO-G we wszystkich modelach przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Na prezentację czeka nowy silnik TCe 100 ECO-G. Z okazji 15-lecia marki na rynku europejskim pojawi się również jubileuszowa seria limitowana Anniversaire.

Alpine ― dwie serie limitowane

Alpine planuje dalszą ekspansję gamy A110 z dwiema nowymi seriami limitowanymi. Miał się pokazać Alpine A110 SportsX – koncepcyjny samochód, który jest owocem współpracy działu projektowego i konstrukcyjnego marki. Inspiracją dla niego były wersje rajdowe A110, a w szczególności model, który zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo w 1973 roku.