GENEWA 2020: HONDA PREZENTUJE NOWY KIERUNEK

Na salonie samochodowym Geneva Motor Show Honda zapowiada debiut nowych modeli Jazz i Jazz Crosstar, któremu towarzyszyć będzie ekspozycja szeregu zelektryfikowanych produktów i innowacji w zakresie zarządzania energią.

Linia produktów marki, zunifikowana jest pod nowym znakiem firmowym – e:Technology.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2020


 

Demonstruje ambicje producenta dążące do zaoferowania pełnej gamy zelektryfikowanych środków transportu i innych urządzeń, które zostały opracowane pod kątem współczesnego stylu życia.

Oprócz nowego modelu Jazz, goście odwiedzający wystawę będą mogli również zapoznać się z wyposażoną w napęd elektryczny Hondą e. Nowe samochody to pierwsze z sześciu modeli wyposażonych w zelektryfikowany napęd, które zostaną wprowadzone na rynek, dzięki czemu do 2022 roku wszystkie główne modele Hondy w Europie zostaną zelektryfikowane.

Nowa Honda Jazz

Honda zaprezentuje na targach motoryzacyjnych w Genewie nową generację modelu Jazz, w którym po raz pierwszy w standardzie dostępny będzie zaawansowany, dwusilnikowy, hybrydowy układ napędowy – e:HEV. Inżynierowie Hondy zaprojektowali model od nowa: samochód miejski, który łączy wyjątkowo oszczędną eksploatację z niezwykłą codzienną funkcjonalnością.

Nadwozie otrzymało nowoczesną, łagodną stylistykę. Płynne kontury układają się w rozpoznawalną jednobryłową sylwetkę która zyskała nową prezencję oraz charakterystyczny dla modelu poziom komfortu i funkcjonalności.

Wnętrze wzbogacono o intuicyjny system informacyjno- rozrywkowy pozwalający na łatwe komunikowanie się z samochodem, a wraz hotspotem Wi-Fi – ze światem. Nowe auto będzie również wyposażone w osobistego asystenta (Honda Personal Assistant) – zintegrowaną jednostkę sztucznej inteligencji, którą po raz pierwszy zastosowano w modelu Honda e.

Premiera nowej wersji Crosstar

Honda wprowadzi do gamy przypominającą SUV-a odmianę Jazz Crosstar, skierowaną do osób prowadzących aktywny tryb życia. Nowy samochód, dostępny z tym samym hybrydowym układem napędowym i wnętrzem z udogodnieniami takimi jak w modelu standardowym, dysponuje wyższym prześwitem, tapicerką oporną na wodę i zintegrowanymi relingami dachowymi.

Optyczne powiększenie uzyskano dzięki osłonie chłodnicy, czarnym wykończeniom oraz stylowym progom. Charakterystyczne dla pojazdu felgi aluminiowe, których ramiona rozszerzają się w kierunku obręczy, zwiększają wrażenie stabilności i poprawiają ogólny efekt wizualny.

Do modeli Jazz i Honda e dołączą dwie sztuki modelu CR-V Hybrid z oznaczeniem e:Technology, uzupełniając tym samym gamę zelektryfikowanych produktów na rok 2020.

Hybrydowy układ napędowy e:HEV

Na genewskim stoisku zaprezentowane zostaną również hybrydowe napędy e:HEV, które będą montowane w CR-V Hybrid oraz w nowym Jazzie. Zaprojektowany na nowo system składa się z dwóch kompaktowych silników elektrycznych o wysokiej mocy, współpracujących z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym DOHC i-VTEC, baterii litowo- jonowej, innowacyjnej przekładni o stałym bezpośrednim przełożeniu oraz jednostki sterującej przepływem mocy.

Rozwiązania z dziedziny łączności

Oprócz nowej gamy produktów, Honda zademonstruje swoje intuicyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji (SI) i z dziedziny łączności. Odwiedzający będą mogli przekonać się jak Honda e i nowy Jazz integrują się z nowoczesnym stylem życia dzięki zaawansowanym, łatwym w użyciu funkcjom, takim jak Honda Personal Assistant, który dostępny jest w obu nowych modelach.

Na wystawie zaprezentowany zostanie również pakiet rozwiązań i usług z zakresu łączności, dostępnych za pośrednictwem aplikacji dla smartfonów My Honda+, dostępnych w obu modelach.

Zarządzanie energią

Honda zaprezentuje również całą gamę rozwiązań służących ładowaniu samochodów elektrycznych i zarządzaniu energią. Ładowarka Honda Power Charger będzie prezentowana wraz z przykładową miejską infrastrukturą do ładowania opracowaną przez ekspertów z urbtricity. Z kolei prototypowa ładowarka Power Manager pozwoli na zademonstrowanie przewidywanej do wprowadzenia technologii vehicle- to- grid, czyli przekazu energii z samochodu elektrycznego do sieci energetycznej.

Civic Type R GT, Sport Line i Limited Edition

Uzupełnieniem stoiska będzie prezentacja nowej gamy modelu Civic Type R, z pierwszą publiczną prezentacją nowo wprowadzonych wariantów Sport Line i Limited Edition. Zaprezentowane będą też najbardziej ekstremalne osiągnięcia firmy w postaci samochodu Formuły 1 Red Bull Racing RB16 2020, wyścigowego motocykla Repsol Honda Team MotoGP RC213V oraz motocykla Monster Energy Honda Team CRF450 Rally, świeżo po triumfie w Rajdzie Dakar 2020.