GENEWA 2020: NOWA SKODA OCTAVIA RS iV (SĄ PIERWSZE SZKICE)

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Geneva Motor Show Skoda zaprezentuje swój pierwszy samochód z napędem hybrydowym typu plug-in.

Do nowej generacja Octavii z emblematem RS z nowoczesnymi silnikami TSI oraz TDI dołącza model RS iV.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2020


 

Producent przedpremierowo ujawnił pierwsze szkice pojazdu, który zostanie zaprezentowany publiczności 3 marca. Czarne detale charakterystyczne dla wersji RS podkreślają dynamiczny design zamknięty w eleganckich proporcjach nadwozia. Nowe auto łączy w sobie sportowe osiągi z komfortem jazdy i wszechstronnością rodzinnego samochodu.

Dwadzieścia lat po debiucie pierwszej Octavii z emblematem RS, marka otwiera nowy rozdział w historii – hybryda typu plug-in będzie miała moc 180 kW (245 KM). Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i połączeniu silnika spalinowego z elektrycznym, RS iV odznacza się prawdziwie sportowym charakterem, oferując jednocześnie niższe zużycie paliwa i emisji CO2.

Na szkicach projektowych przedstawiona jest nowa Skoda w dwóch wersjach nadwozia: jako Liftback w stylu coupé oraz dynamiczne Combi. Uwagę przyciągają stylowe elementy nadwozia takie jak czarna ramka grilla i sportowy zderzak z dużymi wlotami powietrza oraz charakterystycznymi czarnymi detalami.

Dodatkowo sportowy charakter auta, którego premiera odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Genewie, podkreślają duże aluminiowe obręcze kół ze stopów lekkich, dyfuzory z przodu i z tyłu, a także spojler umieszczony na pokrywie bagażnika w Liftbacku oraz tylnej krawędzi dachu w wersji Combi.