GENEWA 2020: PIERWSZE SZKICE NOWEGO HYUNDAIA i20

Hyundai zapowiedział, że podczas a targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show pokaże po raz pierwszy model i20 nowej generacji.

Samochód wyróżnia się zupełnie nowym designem i jest pierwszym europejskim pojazdem marki, zaprojektowanym według języka projektowania o nazwie Sensuous Sportiness.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2020


 

Język projektowania Sensuous Sportiness łączy cztery elementy: proporcje, architekturę, styl i technologię. Wnosi on do designu pojazdów marki Hyundai instynktowne piękno, emocje oraz wyrazistość. Szkice przedstawiające i20 oddają sportowy i dynamiczny wygląd nowego auta.

Typowy dla marki kaskadowy grill rozciąga się na boki, co powoduje wrażenie szerszego i niższego nadwozia. Podpis świetlny podkreśla sylwetkę. Wyraźne przetłoczenia po bokach uwydatniają atletyczne i zgrabne proporcje pojazdu. Tył samochodu zwieńczony jest świetlną listwą, która biegnie pod tylną szybą i dodatkowo optycznie poszerza nadwozie.

Zastosowane we wnętrzu poziome panele zakrywające deskę rozdzielczą podkreślają szerokość przedniej konsoli i starannie maskują otwory nawiewów. Nowy zestaw wskaźników oraz konsola środkowa zostały połączone i wyposażone w dwa ekrany o przekątnej 10,25 cala, co nadaje wnętrzu auta jeszcze większej elegancji i estetyki.

Światowa premiera modelu Hyundai i20 nowej generacji będzie miała miejsce podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Model to kolejna, po i10, elektryzująca nowość Hyundaia w tym roku – planowane liczne i ważne premiery modelowe na całym świecie.

Również w Polsce, w 2020 roku Hyundai wprowadzi na rynek w różnych segmentach najwięcej nowych lub odświeżonych modeli w historii. Powiększy się także liczba modeli z napędem zelektryfikowanym.