GENEWA 2020: RENAULT MEGANE I MEGANE E-TECH PLUG-IN

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Geneva Motor Show na stoisku Renault zobaczyć będzie można nowe Megane oraz Megane E-TECH Plug-in.

Modele pojawią się w sprzedaży w salonach marki w Europie latem tego roku.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2020


 

Od rynkowego debiutu pierwszego Megane w 1995 roku Renault sprzedało na całym świecie 7 milionów sztuk czterech generacji tego modelu.

Pełna gama samochodów obejmuje też sportowe wersje, sygnowane znakiem R.S., które zdobyły pozycję kultowych modeli w tym segmencie, jak np. wersja R.S. Trophy-R, która w 2019 roku pobiła kolejny rekord przejazdu na słynnym torze Nürburgring.

Megane występuje w kilku wersjach nadwozia. Nowy model po raz kolejny potwierdza regułę, wprowadzając wersję z doładowywanym napędem hybrydowym, który po raz pierwszy pojawi się w kompaktowych samochodach Renault. Napęd E-TECH Plug-in ma zalety silnika elektrycznego ― cichą pracę i błyskawiczne reakcje, które zapewniają przyjemność prowadzenia samochodu.

Napęd został skonstruowany z zastosowaniem technologii opracowanych przez Alians i dział konstrukcyjny Renault. Wykorzystano w nim ponad dziesięcioletnie doświadczenie producenta nabyte w samochodach elektrycznych oraz podczas startów w Formule 1.

Nowe Renault Megane oferuje nowoczesne wnętrze. Jest wyposażone w system multimedialny Easy Link z ekranem o przekątnej 9,3 cala oraz cyfrowy ekran wskaźników o przekątnej 10,2 cala. System Easy Link inspirowany rozwiązaniami stosowanymi w smartfonach jest bardzo ergonomiczny i funkcjonalny.

Dostępne są również nowe systemy wspomagania prowadzenia podnoszące bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników, m.in. Easy Pilot, czyli asystent jazdy w korku i na autostradzie ― system jazdy autonomicznej poziomu 2, który zapewnia pełen komfort psychiczny za kierownicą.

Nowe Renault zachowuje stylistykę i dynamiczne linie nadwozia, które przyczyniły się do sukcesu poprzedniej generacji modelu. Zyskuje na elegancji i wprowadza nowe reflektory LED Pure Vision w standardzie już od pierwszej wersji wyposażenia, zapewniając lepszą widoczność i komfort na trasie.

Dzięki licznym wersjom nadwozia (hatchback, kombi, R.S. Line, R.S. i R.S. Trophy) oraz szerokiej gamie silników łącznie z nowym doładowywanym napędem hybrydowym E-TECH Plug-In, auto jest otwarte na oczekiwania każdego użytkownika.

– Nowy Megane E-TECH Plug-in z doładowywanym napędem hybrydowym wykorzystuje najnowsze technologie marki i zapewnia wyjątkową przyjemność prowadzenia typową dla samochodów elektrycznych i pełen komfort jazdy – mówi Marion Humeau, dyrektorka ds. marketingu samochodów średniej klasy.