GOODYEAR: APLIKACJA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO

Wakacje podroz_3

Goodyear udostępnił nową, uaktualnioną wersję Europejskiej Aplikacji Bezpieczeństwa Drogowego. Aplikację można bezpłatnie pobrać na iPhone’y i telefony z systemem Android. Nowa wersja pomoże tysiącom turystów podróżować bezpiecznie i wygodnie tego lata po Europie.

Dzięki aplikacji Goodyeara podróżujący będą mogli lepiej orientować się w przepisach drogowych i wymaganiach obowiązujących w krajach, które zwiedzają podczas wakacji. Po ściągnięciu aplikacji użytkownicy otrzymają na telefon komórkowy przegląd danych o 25 europejskich krajach, w tym: Austrii, Chorwacji, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Szwajcarii.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO
GPS / AUDIO


Program dostarcza informacji m.in. o ograniczeniach prędkości na autostradach i w miastach czy dopuszczalnym poziomie alkoholu we krwi w danym kraju. Dostępne są również porady dotyczące bezpiecznej jazdy, postępowania w razie wypadku, numery alarmowe itp.

Aplikacja zawiera też tłumaczenia dźwiękowe w sześciu językach, które mogą okazać się przydatne w sytuacjach awaryjnych. Turyści znajdą m.in. takie zwroty, jak: „Proszę zadzwonić na policję!”, „Czy może Pan/Pani wezwać pomoc drogową?”, „Jest Pan/Pani ważnym świadkiem, czy może Pan/Pani podać swoje dane osobowe?”

Bezpłatna aplikacja została opracowana przez Goodyeara w ramach działań firmy na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego w Europie. Jest ona dostępna w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, a teraz również holenderskim i działa na urządzeniach iPhone, iPad oraz na smartfonach z systemem Android.

– Jako wiodący producent opon mamy do spełnienia ważne zadanie w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Pomagając konsumentom zasięgać informacji, możemy zwiększać ich bezpieczeństwo podczas zagranicznych podróży. Dzięki naszym oponom jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczną i wygodną jazdę, a jako lider w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego rozszerzamy nasze działania, między innymi podejmując ogólnoeuropejskie inicjatywy, takie jak opracowanie Europejskiej Aplikacji Bezpieczeństwa Drogowego – powiedział Hugues Despres, Dyrektor marki Goodyear w Regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Bezpłatna aplikacja jest dostępna w sześciu językach i stanowi niezależny program, który po ściągnięciu nie wymaga łączności z Internetem.

Wakacje podroz_2