GOODYEAR: MAN WYBRAŁ OPONY KMAX i FUELMAX

MAN, jeden z wiodących producentów pojazdów ciężarowych, docenił najnowsze opony Goodyear, oferujące długie przebiegi i niskie zużycie paliwa. Opony KMAX i FUELMAX zostały wybrane przez niemieckiego producenta jako pierwsze wyposażenie modeli TGX i TGS.

Jedną z opon oferowanych przez MAN-a jako wyposażenie fabryczne jest Goodyear KMAX w rozmiarach 295/80R22.5, 315/70R22.5 i 315/80R22.5. Linia KMAX to opony wyróżniające się długimi przebiegami. Drugim modelem, w które wyposażone będą ciężarówki niemieckiego producenta, jest opona o niskim oporze toczenia: FUELMAX w rozmiarze 315/80R22.5. Obie ww. opony są opcjonalnie dostępne w modelach MAN TGX i TGS. Wybierając je, klienci MAN mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty operacyjne swoich flot.


Zobacz także:

GOODYEAR: OD 85 LAT W POLSCE – TAKŻE SPORTOWE SUKCESY

YOKOHAMA: NAGRODA REIFEN 2014 ZA INNOWACYJNOŚĆ


 
– Pojazdy ciężarowe MAN cieszą się doskonałą reputacją, między innymi dzięki temu, że zapewniają niskie koszty operacyjne. Wybór nowych opon FUELMAX i KMAX jako pierwszego wyposażenia potwierdza wysokie osiągi naszego ogumienia. To wymierna korzyść dla klientów, którzy nabędą te pojazdy ciężarowe – powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

KMAX to linia opon zaprojektowanych pod kątem jak najdłuższych przebiegów, oferująca maksymalne osiągi i dobrą przyczepność przez cały rok bez kompromisu po stronie innych parametrów. W skład linii KMAX wchodzą opony na oś sterującą KMAX S, na oś napędową – KMAX D oraz na oś wleczoną – KMAX T. Opony KMAX D nadają się również do całorocznej jazdy, ponieważ spełniają wymogi stawiane oponom zimowym. Posiadają nie tylko znak M+S, ale także „symbol alpejski” – trzy szczyty górskie i płatek śniegu, informujący o tym, że opona sprawdza się w trudnych warunkach zimowych.

Goodyear

Z kolei FUELMAX to linia efektywnych paliwowo opon Goodyear, których najważniejszą zaletą jest obniżony opór toczenia, bez kompromisu po stronie innych istotnych parametrów: przebiegów, hamowania na mokrej nawierzchni itp. W skład linii FUELMAX wchodzą opony na oś kierującą FUELMAX S, na oś napędową – FUELMAX D oraz do naczep – FUELMAX T. Opony FUELMAX D spełniają również wymagania stawiane ogumieniu zimowemu, dlatego też posiadają oznaczenie M+S i symbol trzech szczytów górskich oraz płatka śniegu. To opona całoroczna z prawdziwego zdarzenia.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.