GOODYEAR: NAGRODA OFF ROAD 2013

Goodyear Wrangler DuraTrac

Opony Wrangler DuraTrac zostały uznane przez czytelników niemieckiego czasopisma branżowego „Off Road” za najlepsze ogumienie do jazdy terenowej. Kategoria „Opony trakcyjne” pojawiła się po raz pierwszy w plebiscycie.

Czytelnicy mogli głosować na jedną z trzynastu opon startujących w konkursie na oponę roku. Wrangler DuraTrac zaprojektowano do jazdy w trudnym terenie. Zmienna szerokość bloków barkowych (nie tylko wzdłużnie, ale także poprzecznie) pozwala oponom Wrangler DuraTrac łatwiej pokonywać gliniaste nawierzchnie, dzięki czemu pojazd bez wysiłku dociera do celu.


Zobacz także:
OPONY


– Dzięki trakcyjnej oponie Goodyeara samochody terenowe radzą sobie nawet w bardzo trudnym terenie i na kamienistym podłożu – powiedział Holger Rehberg, menedżer marki Goodyear w Niemczech.

Opony Wrangler DuraTrac zaprojektowano w USA, ale produkowane są również w należących do Goodyear Dunlop zakładach Fulda w Niemczech. To pozwala zaspokoić zapotrzebowanie europejskich producentów samochodów na opony w różnorodnych rozmiarach.

W plebiscycie „Off Road 2013” wzięło udział około 75 tys. czytelników, którzy wybrali najlepsze pojazdy terenowe w 13 kategoriach, a także trakcyjną oponę roku. Nagrody Off Road przyznawane są od 1982 roku.