GOODYEAR: NAGRODA – OPONY ROKU W HISZPANII

Goodyear otrzymał hiszpańską nagrodę Opony Roku 2012 w uznaniu wysiłków firmy na rzecz promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego i redukcji wpływu opon na środowisko naturalne. Tytuł „Neumático del año 2012” przyznało „Neumáticos y Macánica Rápida” – wiodące hiszpańskie czasopismo branży oponiarskiej, a ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w Madrycie.

Jury składające się ze sprzedawców, dystrybutorów i dziennikarzy uznało oponę Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 za najlepszy produkt w kategorii ‘Touring Car’. Eksperci docenili charakterystykę hamowania opon na mokrej i suchej nawierzchni (osiągniętej dzięki technologii ActiveBraking Goodyeara), ale także parametrów redukcji zużycia paliwa i emisji CO2, bazujących na niskich oporach toczenia. Konkurencja w kategorii ‘Touring Car’ była najostrzejsza, bowiem o zwycięstwo walczyło aż ośmiu kandydatów. Marka Goodyear zdobyła tę nagrodę po raz pierwszy w 2008 r., w tej samej kategorii, za pierwszą wersję opony Eagle F1 Asymmetric.

Marka Goodyear była obecna nie tylko w kategorii ‘Touring Car’, stworzonej dla produktów, w które producenci inwestują największe środki promocyjne i marketingowe, lecz także w kategorii SUV/4×4. Opony Goodyear EfficientGrip SUV zdobyły tytuł “Neumatico del Año 2012” również dzięki technologii zmniejszania zużycia paliwa i redukcji emisji CO2.

– Jesteśmy zaszczyceni kolejnym wyróżnieniem hiszpańskiej branży oponiarskiej dla naszych wysiłków na rzecz ciągłego podnoszenia jakości i bezpieczeństwa produktów. Uznanie niezależnych ekspertów dla naszych innowacji jest dla nas cenną zachętą do dalszego rozwijania i wytwarzania jak najlepszych opon, a także motywuje nas do osiągania jeszcze lepszych rezultatów – powiedział Pietro Saletta, Dyrektor generalny Goodyear Dunlop Iberia.