GOODYEAR: NOWE OPONY DLA FLOTY SALES-LENTZ

Sales_Lentz

Sales-Lentz, firma zarządzająca flotą autobusów i autokarów, zamówiła 22 nowe pojazdy wyposażone w ostatnio wprowadzone na rynek opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach.

Ogumienie zostało wybrane głównie ze względu na długą żywotność, którą opony zawdzięczają w dużej mierze innowacyjnej rzeźbie bieżnika modelu Marathon Coach. Przedsiębiorstwo Sales-Lentz uczestniczyło w testach nowych opon Goodyear Coach jeszcze przed ich rynkową premierą.

Zamówienie obejmuje trzy rodzaje pojazdów: autokary, autobusy miejskie dla Luksemburga oraz autobusy do transportu lokalnego. Pojazdy dostarczone pod koniec grudnia ub. roku wyjechały na drogi na początku nowego, 2013 roku. Wyposażono je w opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach, przy czym zimowe opony Ultra Grip Coach zamontowano na osiach napędowych. Zimą na osiach przednich będą montowane opony Goodyear Ultra Grip WTS, a w sezonie letnim – Goodyear Marathon. Pojazdy będą jeździć na oponach w rozmiarach 295/80R22.5 lub 315/80R22.5.

Firma Sales-Lentz powstała w Luksemburgu w 1948 roku. Dziś składają się na nią 24 biura podróży w Luksemburgu, Francji i Belgii, obsługujące organizację zarówno podróży grupowych, jak i incentive. Flota przedsiębiorstwa to 448 pojazdów, z czego 270 stanowią autobusy rejsowe, 73 – autokary, a reszta mniejsze pojazdy. Firma posiada szereg pojazdów zasilanych alternatywnymi źródłami energii. W 2009 roku wprowadziła do swojej floty pierwszy na świecie autobus hybrydowy Volvo 7700.