GOODYEAR: OPONA EFFICIENTGRIP DO KONCEPTU

Opona Goodyear EfficientGrip okazała się doskonałym uzupełnieniem najnowszego innowacyjnego pojazdu o nazwie Rinspeed – jest to pojazd koncepcyjny, działający zgodnie z koncepcją Dock+Go, który jest pokazywany w tym roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Główną cechą tego innowacyjnego, modułowego pojazdu koncepcyjnego, opracowanego przez Franka M. Rinderknechta – szwajcarskiego wizjonera z branży motoryzacyjnej – jest moduł z trzecią osią z dwoma kołami, doczepiany z tyłu samochodu. Ten dodatkowy moduł służy różnym celom i odróżnia pojazd
od wszelkich innych samochodów. Nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie koncepcji jazdy samochodem przy zerowej emisji dwutlenku węgla.

Z dodatkowym modułem doczepianym z tytułu pojazdu, mamy gwarancję, że żadna zbędna przestrzeń, ani masa nie będzie wieziona jeśli nie jest potrzebna. Poza za tym dodatkowy moduł napędza również obracającą się drugą oś i jednocześnie ładuje akumulatory samochodu miejskiego. Aby zwiększyć osiągi pojazdu, wybrano opony EfficientGrip Goodyeara, które zostały wyprodukowane przy użyciu technologii FuelSaving, która zmniejsza zużycie paliwa przez pojazd, a także ogranicza emisję CO2.

Ta “Variohybryda”, jak ją nazwał twórca Pan F. Rinderknecht, jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, a jego twórca wyjaśnia co legło u podstaw wyboru opony Goodyear EfficientGrip:

– W koncepcji Dock+Go chodzi o stworzenie pojazdu, który charakteryzuje się zerową emisją CO2. Wybór opony EfficientGrip Goodyeara był oczywisty dla tego pojazdu koncepcyjnego ze względu na zastosowanie w produkcji opony technologii FuelSaving, która zapewnia nie tylko niski opór toczenia, małe zużycie paliwa i zmniejszoną emisję CO2, ale również wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki sprawdzonej doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni. Pojazd ‘Take 3’ jest jednym z najbardziej unikalnych i innowacyjnych pojazdów, który stworzyliśmy w firmie Rinspeed. Cieszymy się, że możemy być partnerem Goodyeara już drugi rok z rzędu w czasie Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie – mówi Rinderknecht.

Rinspeed prezentuje swoją koncepcję Dock+Go po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych Motor Show.

Zobacz w większej rozdzielczości: www.youtube.com/watch?v=aoqTSv2ZKKE