GOODYEAR PO RAZ CZWARTY Z TYTUŁEM TOP EMPLOYER EUROPE

Good_Top Em1

Goodyear Dunlop Tires Europe po raz czwarty z rzędu otrzymał tytuł przyznawany przez Top Employers Institute. Ta niezależna organizacja certyfikuje firmy, które „tworzą doskonałe warunki pracy”.

Goodyear otrzymał prestiżowe wyróżnienie Top Employer Europe w dziesięciu krajach Europy: w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

OPONY


 

Ponadto tytuł otrzymały trzy inne krajowe organizacje Goodyeara w regionie EMEA: Turcja, Republika Południowej Afryki i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Goodyear jest jedną z zaledwie 64 firm, które w tym roku otrzymały ten tytuł.

Obszar zainteresowań Instytutu jest w dużej mierze zbieżny z filozofią Top Talent and Team realizowaną przez Goodyeara oraz nadrzędnym celem działań firmy, jakim jest przyciąganie, motywowanie i zatrzymywanie pracowników o najwyższych kompetencjach. Audyt firm, które starają się o uzyskanie certyfikatu, obejmuje najważniejsze obszary polityki HR.

Goodyear otrzymał szczególnie wysokie noty za strategię zarządzania talentami, zarządzanie jakością pracy, zarządzanie przebiegiem kariery i sukcesją na stanowiskach oraz za program szkoleń i rozwoju.

– Ponowne uzyskanie certyfikatu w kolejnych latach to powód do dumy. Z mojego punktu widzenia ta ocena potwierdza, że praktyki HR-owe stosowanie w Goodyearze są konkurencyjne w porównaniu do innych wiodących firm. Cenne jest również to, że proces certyfikacji zwraca uwagę na aspekty, w których powinniśmy dalej rozwijać propozycje dla naszych pracowników. Wiemy, że w pewnych obszarach możemy poprawić nasze wyniki, dlatego w sposób ciągły rozwijamy najlepsze praktyki HR – powiedziała Emilia Szwaj, HR Biznes Partner na Polskę.

Instytut, który swoją główną siedzibę ma w Holandii, przyznaje tytuł Top Employers firmom na całym świecie od 1991 roku.

– Optymalne warunki dla pracowników gwarantują możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Przeprowadzone przez nas kompleksowe badanie wykazało, że Goodyear Europe tworzy wyjątkowe środowisko pracy i oferuje szeroki zakres kreatywnych inicjatyw, od pakietu świadczeń dodatkowych poprzez warunki pracy, po programy zarządzania wydajnością pracy, które są dobrze przemyślane i zgodne z kulturą firmy – powiedział Dennis Utter, dyrektor ds. globalnego biznesu Top Employers Institute.