GENEWA 2014: NOWY NISSAN JUKE – ZRÓB WRAŻENIE

N-1_116107

Dzięki programowi wszechstronnej personalizacji nowy Nissan Juke może jeszcze skuteczniej zwracać na siebie uwagę. W ramach pakietu zmian w crossoverze opracowano kompleksową ofertę opcji personalizacji.

Za ich pomocą właściciel modelu będzie mógł nadać swojemu egzemplarzowi indywidualny, niepowtarzalny charakter. Specjalne pakiety wnętrza i nadwozia są teraz dostępne jako opcje fabryczne. W dodatkowe akcesoria do personalizacji można zaopatrzyć się u dealerów.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Jednym z pierwszych, którzy postanowili skonfigurować unikatowy samochód dla siebie, jest Shiro Nakamura, starszy wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny w firmie Nissan. Jego bardzo specjalny, dostarczony wprost z fabryki, nowy Juke został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego International de l’Automobile w Genewie.

N-2_116118

Aby fani i entuzjaści modelu mogli na własne oczy zobaczyć efekt swoich pomysłów na personalizację, dla gości stoiska Nissana na genewskim salonie przygotowano innowacyjny komputerowy moduł służący do wizualizacji różnych kombinacji kolorystycznych na modelu pojazdu w skali 1:8. Pomarańczowe wstawki na zderzaku czarnego Juke, podkreślające sportowy charakter i moc? A może eleganckie fioletowe akcenty w czarnym wnętrzu? Moduł pozwala zobaczyć efekt realizacji takich pomysłów.

Zachęta do kreatywności

Liczne udoskonalenia wprowadzone w nowym Nissanie Juke to między innymi nowy, oszczędny i charakteryzujący się wysoką kulturą pracy silnik benzynowy 1.2 DIG-T, a także innowacyjne rozwiązania techniczne i estetyczne, w tym otwierany panoramiczny dach oraz nowe przednie i tylne światła diodowe. Egzemplarz Shiro Nakamury to żółty Juke Tekna 1.6 DIG-T z kontrastującymi dodatkami w czarnym metalizowanym kolorze.

Oprócz czarnych nakładek na lusterka boczne i opraw reflektorów ma on także eleganckie 18-calowe koła ze stopów metali lekkich oraz tylny zderzak ze wstawkami w identycznym jak nadwozie słonecznym kolorze.

N-3_116123

– Żółty to w moim odczuciu bardzo dynamiczny kolor. W zestawieniu z czarnymi detalami nabiera on jednak nowego wymiaru. To był mój wybór, ale przy takiej liczbie kombinacji w ofercie nasi klienci mogą popuścić wodze fantazji, a ja szanuję ich prawo do tworzenia własnych, unikatowych konfiguracji. Z badania przeprowadzonego wśród obecnych właścicieli Nissanów Juke wynika, że podejmując decyzję o zakupie tego modelu kierowali się przede wszystkim jego wyglądem zewnętrznym. Program personalizacji pozwoli wzbogacić styl pojazdu zgodnie z upodobaniami jego właściciela – powiedział Shiro Nakamura.

Mnóstwo możliwości personalizacji

Juke w najnowszej odsłonie jest dostępny z paletą kolorów nadwozia rozszerzoną o trzy nowe lakiery: metalizowane słoneczny żółty i atramentowo niebieski oraz niemetalizowany czerwony. Charakterystyczna konsola centralna inspirowana bakiem motocykla ma standardowo kolor szary. Jeżeli jednak klient zdecyduje się na pakiet personalizacyjny, wówczas konsola, detale na drzwiach oraz oprawy otworów wentylacyjnych, daszek nad zestawem wskaźników, rękojeść dźwigni zmiany biegów, a także fotele i tapicerka drzwi mogą być wykończone w jednym z czterech kolorów: czerwonym, białym, czarnym lub żółtym.

Te same zestawienia kolorystyczne obowiązują, jeżeli klient zamówi pakiet do dekoracji nadwozia. Na przykład biały samochód może otrzymać nakładki na lusterka boczne i tylny zderzak oraz oprawy reflektorów w kolorze czerwonym albo czerwony samochód może mieć czarne dodatki, albo… możliwości są niemal nieograniczone. Wybór staje się jeszcze większy dzięki ofercie akcesoriów montowanych u dealera. Dodatkowe opcje zwiększają paletę kontrastowych kolorów o siedem (łącznie do 11) oraz umożliwiają wzbogacenie pakietów do stylizacji nadwozia i wnętrza o jeszcze bardziej ekstrawaganckie modyfikacje.

N-4_116121

Za pomocą różnych wzorów obręczy kół ze stopów metali lekkich, klamek, spojlerów bocznych, uchwytu klapy bagażnika oraz spojlera dachowego można spersonalizować nadwozie. Uzupełnieniem wystroju wnętrza mogą być oprawy głośników wysokotonowych, nakładki na lusterko wsteczne, dywaniki podłogowe i podłokietniki w licznych wersjach kolorystycznych.

Personalizacja jest łatwa, przyjemna i… pasjonująca

W celu stworzenia prawdziwie wyjątkowego Nissana Juke, wszystkie elementy personalizacyjne można zamawiać indywidualnie, a następnie łączyć je ze sobą i komponować zestawienia z ulubionych kolorów w celu podkreślenia wybranych aspektów auta.

Zostało to na razie pokazane na targach motoryzacyjnych Geneva International Motor Show, ale niedługo zobaczyć będzie można w salonach…

N-5_116105