GRAND PRIX SINGAPURU 2012: SZCZĘŚCIE VETTELA

Mistrz Świata Sebastian Vettel odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając wyścig Formuły 1 – Singapore Grand Prix. Kierowca Red Bulla miał sporo szczęścia, bowiem prowadzący Lewis Hamilton nie ukończył zawodów z powodu awarii bolidu McLarena.

Na podium stanęli Jenson Button (McLaren) i Fernando Alonso (Red Bull).

Wyścig rozegrany został przy sprzyjającej pogodzie, temperatura powietrza wynosiła około 29 stopni Celsjusza.

Po starcie prowadzenie utrzymał Lewis Hamilton, który pewnie prowadził przez 22 okrążenia. Na 23 kółku w bolidzie zdefektowała skrzynia biegów.

Na starcie stracił Pastor Maldonado (Williams), który został wyprzedzony przez Sebastiana Vettela i Jensona Buttona.

Dwa razy wyścig był przerywany. Najpierw na 33 okrążeniu Narain Karthikeyan uderzył w bandę i uszkodził zawieszenie HRT F1, potem Michael Schumacher – zaraz po wznowieniu wyścigu – wjechał w tył bolidu Jeana-Ericka Vergne. Niemiec został już ukarany cofnięciem o dziesięć pozycji w następnym wyścigu.

Wyścig został przerwany po 60 okrążeniach, bowiem minął regulaminowy czas dwóch godzin.

Świetnie spisał się czwarty na mecie Paul di Resta (Force India), honor Mercedesa uratował piąty na linii Nico Rosberg. Punkty zdobyli kierowcy Lotusa – Kimi Raikkonen był szósty, a Romain Grosjean – siódmy. W “10” znaleźli się ponadto Felipe Massa (Ferrari), Daniel Ricciardo (Toro Rosso) i Mark Webber (Red Bull).

Jednak sędziowie uznali, że Australijczyk wyprzedzał poza torem i otrzymał 20 sekund kary, co przesunęło go na miejsce. Punkt na swoim konacie zanotował dzięki temu Sergio Perez (Sauber).