GUANGZHOU 2012: SUZUKI S-CROSS NAGRODZONY

Koncepcyjny model Suzuki S-Cross otrzymał tytuł „Najlepszego samochodu koncepcyjnego”, przyznany podczas 10. Międzynarodowej Wystawy Samochodów w Chinach. Suzuki S-Cross, który debiutował podczas paryskiego salonu samochodowego we wrześniu 2012 roku, wyznacza kierunek, w którym podąża marka.

Wersją produkcyjną tego modelu marka Suzuki zainauguruje swoją obecność w segmencie C, a także rozpocznie wdrażanie programu, zgodnie z którym od roku 2013 co roku na rynku europejskim będzie wprowadzany nowy model Suzuki.

Spośród modeli nominowanych do tej nagrody, S-Cross otrzymał najwięcej głosów oddawanych internetowo i telefonicznie, a także przez ekspertów i osoby odwiedzające wystawę.

Wzornictwo S-Cross

Stylistyka crossovera S-Cross wyraża emocje poprzez dynamiczne linie biegnące z przedniego zderzaka do tylnej części nadwozia. Jakość wpisana jest w japońskie DNA modelu S-Cross. Przedni grill, wykonany z wysokiej jakości chromu, oraz innowacyjny projekt relingów dachowych, to detale świadczące o wysokiej jakości wykonania. Aerodynamika przejawia się jest poprzez linię dachu, która opada w kierunku tyłu samochodu, delikatne kontury bocznych części przedniego zderzaka, stylistykę dolnych części drzwi i bocznych części tylnego zderzaka.

Nowy crossover otrzyma znakomite właściwości jezdne znane z modeli Swift, SX4 oraz Kizashi. Dodatkowo, wersja produkcyjna modelu S-Cross zostanie wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny napędu na obie osie.

Wymiary
– długość całkowita: 4 310 mm;
– szerokość całkowita: 1 840 mm;
– wysokość całkowita: 1 600 mm;
– rozstaw osi: 2 600 mm;
– opony: 235/55R20.

Międzynarodowa Wystawa Samochodów w Chinach (Guangzhou)
– powierzchnia: 200 000 m2;
– liczba gości: ponad 560 000.