GYMKHANA GRiD 2019: ŚWIATOWEJ KLASY KIEROWCY W NADARZYNIE

monster-1

Światowe finały Gymkhany GRiD 2019 odbędą się w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. Gospodarzem zawodów będzie największe centrum targowo- kongresowe w Polsce i Europie Środkowej.

W imprezie weźmie udział 64 światowej klasy kierowców, którzy zmierzą się ze sobą w jubileuszowej, dziesiątej edycji cyklu.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

monster-4

Bazując na doświadczeniu z poprzednich edycji, w których wygrywali Johan Kristofferson, Daigo Saito, Luke Woodham i Petter Solberg, tor w Polsce będzie jednym z najszybszych, największych i najtrudniejszych pod względem technicznym, jaki do tej pory powstał.

O podium będzie walczyć 64 kierowców wyłonionych podczas rund kwalifikacyjnych w Japonii, RPA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii oraz Polsce.
monster-2

Wyjątkowy format GRiD zawładnął światem motorsportu od samego początku, czyli inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku.

Rywalizacja jest podzielona na dwie klasy – AWD (auta z napędem na cztery koła) i RWD (pojazdy z napędem na tylną oś). To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem.

monster-3

– To wspaniałe, jak koncept rozwinął się przez te 10 lat. Zespół Monster Energy wykonał świetną robotę, rozbudowując to wydarzenie w Europie i RPA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Zawsze chciałem spopularyzować Gymkhanę wśród większej liczby osób – dzięki GRiD to się udaje. Nie mogę już doczekać się finałów w Warszawie we wrześniu. Zabiorę ze sobą mojego nowego Forda Escorta RS Cosworth, czyli Cossie 2.0. Powinien sobie dobrze poradzić na torze. GRiD będzie także częścią tegorocznego Cossie World Tour. Czy ja i mój zespół jesteśmy podekscytowani podróżą do Polski? Jesteśmy bardzo podekscytowani! – tłumaczy Ken Block.

monster-5

– To dla nas zaszczyt i jednocześnie wyzwanie, gościć tak ogromną i ważną imprezę motorsportową na terenie Ptak Warsaw Expo. Czeka nas efektowne i pełne adrenaliny wydarzenie. Ken Block, Petter Solberg, Daigo Saito i 10 edycja Gymkhany Grid – ci kierowcy robią niesamowite rzeczy samochodem w poślizgu kontrolowanym. Symfonia dźwięków potężnych silników, chmury kurtyny dymnej z opon i śmietanka towarzyska. Tego jeszcze w Polsce nie było – dodaje Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

Więcej informacji na temat imprezy podamy wkrótce.

monster-6

Fot.: Monster Energy