HANOWER 2012: CHARYTATYWNA AUKCJA GOODYEAR

Goodyear zbudował futurystyczną ciężarówkę z klocków LEGO w skali 1:1, która była prezentowana podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze. Od 19 października br. ten unikatowy model można kupić na aukcji eBay.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany programowi pomocy medycznej dla kierowców pojazdów użytkowych DocStop for Europeans e.V. Aukcja potrwa do 29 października br.

Ciężarówka Goodyear LEGO była jednym z najbardziej wyróżniających się eksponatów na targach IAA. Mierzy 2,5 metra szerokości, 3,5 metra wysokości i 2,5 metra długości. Waży około 740 kg, będąc tym samym jednym z największych modeli LEGO na świecie. Zbudowano ją z około 250 tys. klocków LEGO, a prace projektowe i sama budowa trwały łącznie 410 godzin. Na ogromnym modelu znalazł się autograf znanego niemieckiego piosenkarza Jürgena Drewsa, który popiera inicjatywę DocStop.

– Z przyjemnością wspieram aukcję dobroczynną Goodyeara na rzecz DocStop. Kierowcy ciężarówek i autobusów mają utrudniony dostęp do pomocy medycznej, zwłaszcza gdy są w trasie, z dala od domu, a każda tego rodzaju akcja może polepszyć ich sytuację i ocalić im życie – powiedział Jürgen Drews, który złożył autograf na ciężarówce LEGO w Hanowerze.

Aukcję w dniach 19-29 października br. będzie można znaleźć pod następującymi adresami: www.ebay.de oraz pages.ebay.de/starsandcharity.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przez Goodyeara organizacji DocStop, która oferuje zawodowym kierowcom opiekę medyczną podczas podróży. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie wszystkim kierowcom pojazdów ciężarowych w Europie szybkiego i łatwego dostępu do lekarza w razie potrzeby.

– Cieszymy się, że możemy wesprzeć inicjatywę DocStop. Najcenniejszym aktywem branży transportowej są kierowcy, dzięki którym towary codziennie docierają do celu na czas. Problem z dostępem kierowców do pomocy medycznej, szczególnie podczas wyjazdów zagranicznych, uważamy za bardzo istotny. Dzięki DocStop zyskują oni punkt kontaktowy, w którym mogą uzyskać pomoc medyczną – to może rozwiązać wiele problemów – powiedział Rupert Kohaupt, dyrektor działu opon do pojazdów użytkowych Goodyear Dunlop Tires Germany GmbH.

Dzięki DocStop potrzebujący pomocy medycznej europejscy kierowcy ciężarówek i autobusów mogą pojechać bezpośrednio do partnera DocStop (gabinetu lekarskiego, szpitala, itp.) lub zostawić pojazd na parkingu i udać się do pobliskiego lekarza. Niemal wszyscy współpracujący z DocStop lekarze zgodzili się przyjmować kierowców bez długiego oczekiwania.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach, które montują tacy producenci, jak: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep.