HYUNDAI: STRATEGIA DLA AUT CIĘŻAROWYCH NA WODÓR

W środę, 14 października Hyundai zaprezentuje online najnowszy model XCIENT Fuel Cell. To pierwszy na świecie, masowo produkowany, ciężki samochód ciężarowy z napędem na ogniwa paliwowe.

Premiera nowej ciężarówki połączona zostanie z przedstawieniem planu działania na rzecz czystej mobilności użytkowej.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

Podczas wydarzenia przedstawiciele Działu Pojazdów Użytkowych oraz Centrum ds. Ogniw Paliwowych Hyundaia przedstawią oficjalnie ekologiczną ciężarówkę na ogniwami paliwowe. Już wcześniej, w lipcu tego roku Hyundai przekazał model XCIENT Fuel Cell do Szwajcarii w ramach planu dostarczenia łącznie 1600 elektrycznych pojazdów użytkowych z ogniwami paliwowymi do 2025 roku.

Koncentracja Hyundai Motor na technologii ogniw paliwowych oddaje zaangażowanie firmy w czystą mobilność i rozwój przyszłego społeczeństwa wodorowego.

Hyundai XCIENT Fuel Cell jest wyposażony w 350-barowy, 32-kilogramowy zbiornik wodoru, który zapewnia około 400 km zasięgu z w pełni załadowaną przyczepą. Czas tankowania do pełna zajmuje około 8 ~ 20 minut, a ładowność modelu jest porównywalna z ładownością ciężarówki z silnikiem diesla.

Samochód wyposażono również w liczne systemy i funkcje bezpieczeństwa i wygody, takie jak asystent unikania kolizji czołowych (FCA), system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDW), funkcję mirroringu ekranu smartfona i ładowarkę indukcyjną do urządzeń mobilnych.

Transmisję na żywo będzie można oglądać na oficjalnym międzynarodowym kanale YouTube firmy Hyundai (www.youtube.com/HyundaiWorldwide).

Hyundai w ramach realizacji swojej wizji Postępu dla ludzkości wprowadził program H2U (Hydrogen to You). Ma na celu podniesie świadomości o wiodącej roli marki w dziedzinie technologii wodorowych ogniw paliwowych i kluczowej roli w powstającym ekosystemie zrównoważonej mobilności, infrastruktury i stylu życia.