IAA NUTZFAHRZEUGE 2012: LŻEJSZE OSIE DCA

Większa wydajność dzięki niższej masie, bardziej skuteczna ochrona środowiska dzięki bezchromowej powłoce ochronnej wszystkich połączeń śrubowych — Mercedes-Benz TrailerAxleSystems optymalizuje osie do naczep i przyczep na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Pojazdów Użytkowych 2012 (IAA Nutzfahrzeuge 2012).

Stawiając sobie za cel najwyższą wydajność transportu, Mercedes-Benz TrailerAxleSystems zoptymalizował pod względem wagowym całą serię osi DCA. Każdy zestaw trzech osi z tej gamy produktów waży teraz o 15 kg mniej.

Było to możliwe dzięki zmodyfikowanej konstrukcji piasty z nową częścią mocującą tarczę hamulcową. Redukcję masy udało się osiągnąć bez konieczności poszukiwania kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i ekonomiczności. Zmianę tę wprowadzono w czterech seriach osi DCA: DCA Weightmaster, DCA Megamaster, DCA Airmaster i DCA Steermaster.

Bezchromowa powłoka ochronna

Do ochrony środowiska przyczyniają się nie tylko europejskie dopuszczalne poziomy emisji spalin, ale również materiały wykorzystane przy produkcji samochodów. Mercedes-Benz TrailerAxleSystems wprowadził powłokę ochronną bez zawartości chromu (VI) dla wszystkich połączeń śrubowych. Sworznie i nakrętki do kół oraz wszelkie inne połączenia śrubowe będą w ramach dobrowolnego zobowiązania wykonywane w wersji niezawierającej chromu. Powszechnie dotychczas stosowana w produkcji samochodów powłoka z chromem (VI) jest uznawana za szkodliwą dla zdrowia.

Mercedes-Benz TrailerAxleSystems należy do czołówki firm w Europie oferujących osie. Są one produkowane w największej w Europe fabryce osi do pojazdów użytkowych w Kassel. W ciągu ostatnich zaledwie 15 lat wyprodukowano tam ponad pół miliona osi do przyczep i naczep.

Nowe, zoptymalizowane pod względem wagowym rozwiązanie piasty, Mercedes-Benz TrailerAxleSystems zaprezentuje na przykładzie rewolucyjnej osi DCA Airmaster, unikatu na skalę światową, posiadającego wbudowany zbiornik sprężonego powietrza dla układu hamulcowego i zawieszenia pneumatycznego.

Wszystko to będzie można zobaczyć na targach Hannower 2012.