INNOGY GO! CZYLI ELEKTRYKI ROZGOŚCIŁY SIĘ W STOLICY TATR

Zakopane, stolica Tatr, jest miejscem, gdzie także we wrześniu chętnie przyjeżdżają turyści. Tatrzańskie szlaki mienią się tysiącem barw.

Nie wszyscy są chętni na dłuższe wycieczki – obecnie można podróżować elektrycznym autem innogy go!


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zaowocował wprowadzeniem floty elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Usługa początkowo będzie działać testowo przynajmniej do końca października tego roku. Jej celem jest zapewnienie turystom przyjeżdżającym do stolicy Tatr bez swoich samochodów możliwości odwiedzania Parku przy wykorzystaniu ekologicznego transportu – cichego i nie emitującego spalin.

– Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dla kierowców podróżujących na terenie TPN oferta innogy go! wygląda bardzo podobnie jak w Warszawie. Są dostępne 4 pakiety minut:
– 8 minut – 9,99 zł;
– 30 minut – 29,99 zł;
– 75 minut – 59,99 zł;
– 300 minut – 99,99 zł.

Im wyższy pakiet, tym niższa cena za minutę jazdy. Niewykorzystany czas z pakietu przepada. Nie ma opłaty za przejechane kilometry.

W tej chwili do wypożyczenia dostępnych jest 10 aut. Wynająć i zwrócić samochód należy w jednej ze specjalnych stref:
– centrum Zakopanego – ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN);
– Kuźnice – nieopodal kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN);
– Palenica Białczańska (parking TPN).

– Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska.

Na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda. Osoby zakładające konto w aplikacji mogą wpisać kod o nazwie Zakopane na pierwszym ekranie rejestracji i otrzymają 20 zł na przejazdy.