IVECO: KAMPER 4×4 W PODRÓŻY DOOKOŁA ŚWIATA

iveco-Daily1

3-osobowa rodzina z Warszawy: Paweł, Magdalena i ich 5-cio letnia córka Julka, zdecydowała się spełnić marzenie o podróży w nieznane – dookoła świata.

Blisko trzy lata zajęło im przygotowanie do wyjazdu, którego jednym z kluczowych elementów był wybór pojazdu i jego zabudowa.


Zobacz także:

TURYSTYKA

ROZMAITOŚCI


Finalnie wyprawa odbywa się na pokładzie Iveco Daily 4×4 55S17W.

iveco-Daily2

Paweł Małecki: Wiele godzin spędziliśmy na wyborze materiałów, wyposażenia i rozwiązań polecanych przez innych podróżników. W dużej mierze opieraliśmy się na książce Ulricha Dolde o budowaniu motorhome na ciężarówce 4×4. Zdecydowaliśmy się na zakup podwozia Iveco Daily 4×4 z 2016 roku. W kolejnym kroku zajęliśmy się zaprojektowaniem nadwozia, które w pełni spełni nasze oczekiwania. Finalnie nasz pojazd stanowi zabudowę mieszkalną i został wyposażony we wszystko, co potrzeba do zwiedzania świata – miejsce do spania i pracy, kuchnię, nowoczesną toaletę wraz z prysznicem, lodówkę oraz pralkę. Cała konstrukcja została pomysłowo zagospodarowana – zbiorniki na wodę pitną i szarą rozlokowano płasko pod podłogą zabudowy w celu najlepszego rozłożenia środka ciężkości. Na tylnym zwisie pojazdu zamontowano specjalną demontowaną skrzynię pozwalającą bezpiecznie przewozić dwa elektryczne rowery dla naszej trójki.
iveco-Daily3

Jeszcze jesienią 2018, przed planowanym wyjazdem, Iveco Poland doposażyło pojazd w komputer diagnostyczny Easy. Zostało również przeprowadzone szkolenie z zakresu obsługi komputera diagnostycznego i odczytu parametrów pracy silnika, układu oczyszczania spalin oraz weryfikacji stanu technicznego pojazdu.

Wyprawa dookoła świata wymaga mobilności i braku ograniczeń, jest to nie lada test dla nowoczesnych pojazdów, choćby z uwagi na eksploatację na dużych wysokościach, przy rozrzedzonym powietrzu czy stosowaniu paliwa niezgodnego z europejskimi normami EN-590.

iveco-Daily4

Komputer diagnostyczny umożliwi diagnostykę pojazdu w każdej chwili, a tam gdzie tylko będzie dostęp do internetu, również zdalną diagnozę oraz ewentualne wsparcie ekspertów Iveco Poland.

Poza wsparciem technicznym podróży, firma będzie przekazywać cykliczne informacje z tej wyjątkowej wyprawy na swoim oficjalnym profilu facebook.

iveco-Daily5