JAGUAR: EKSTREMALNY TEST MODELU XJ AWD

Jaguar 1_XJ AWD_2

Marka Jaguar zrealizowała wyprawę do kanadyjskiego Dawson City, gdzie temperatura wynosiła minus 49 stopni Celsjusza. Dwa standardowe egzemplarze modelu XJ z napędem na wszystkie cztery koła sprostały ekstremalnemu testowi na zaśnieżonych drogach koła podbiegunowego.

Zimowa podróż z Whitehorse – stolicy Terytorium Jukon – aż do miejsca, gdzie w grudniu występuje dzień polarny, to ponad 3200 km. Dwa Jaguary XJ z premierowym napędem AWD (All-Wheel Drive) i 340-konnym silnikiem benzynowym 3.0 V6 Supercharged sprostały wyzwaniu w temperaturze, przy której wylany wrzątek zamienia się w sopel lodu zanim dotknie ziemi!

– Jaguary XJ znakomicie sprawdziły się w ekstremalnych warunkach. Dzięki nowemu napędowi na cztery koła samochody doskonale radzą sobie na śniegu, lodzie i zmrożonym błocie. Ich nieprzeciętne właściwości udowodniono w wyprawie na koło podbiegunowe, ale gwarantujemy, że także codzienna jazda po europejskich drogach będzie bezpieczna i satysfakcjonująca – powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Jaguar 2_XJ AWD_7

Zgodnie ze specyfikacją roku modelowego 2013 system AWD dostępny w Jaguarach XJ i XF połączony jest z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz inteligentnym systemem Start/Stop. Innowacyjny silnik to idealny partner dla nowego napędu na dwie osie. Dzięki bardzo wysokiej mocy i dużemu momentowi obrotowemu cała energia przekazywana jest na wszystkie koła niezależnie od warunków drogowych.

Modele XF i XJ są wyposażone w oprogramowanie sterujące systemem zawieszenia – Adaptive Dynamics, które w modelu XJ AWD dostępne jest w wyposażeniu standardowym, a w Jaguarze XF AWD jako opcja dodatkowa.

Samochody objęte są 5-letnim programem gwarancyjnym, który zapewnia pełną radość z jazdy oraz spokój od momentu zakupu, aż do chwili sprzedaży auta.

Jaguar 3_XJ AWD_1