JAGUAR: F-TYPE COUPE – NAJBARDZIEJ DYNAMICZNA WERSJA

jag_f-type

W całości wykonany z aluminium F-TYPE Coupé to najbardziej dynamiczna, skoncentrowana na osiągach wersja produkcyjna marki Jaguar – dostępna w trzech wersjach: F-TYPE R, F-TYPE S oraz F-TYPE.

Najsilniejsza wersja to F-TYPE R Coupé, z silnikiem 5.0-litrowym V8 supercharged o mocy 550KM oraz 680 Nm, który osiąga 100 km/h w zaledwie 4.2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 300 km/h (ograniczoną elektronicznie).


Zobacz także:
PREMIERY


F- Type S Coupé i F -TYPE Coupé napędzane 3,0 –litrowym silnikiem V6 o mocy odpowiednio 380 KM oraz 460 Nm i 340 KM oraz 450 Nm, przyśpieszają od 0 – 100 km/h w 4.9/5.3 sekundy oraz maksymalnej prędkości 275/260 km/h.

F -TYPE Coupé ucieleśnia bezkompromisową wizję projektowania marki Jaguar, to kontynuacja konceptu C- X16, który zadebiutował na Frankfurt Motor Show w 2011 roku. Doświadczenie marki Jaguar w zakresie technologii aluminium pozwoliło na stworzenie projektu F- TYPE Coupé z niezwykle lekkim nadwoziem o sztywnej konstrukcji na poziomie 33,000 Nm/stopień.

Bok samochodu F -Type Coupé wykonany jest z jednego kawałka aluminium. Opcjonalnie do aluminiowego dachu jest możliwość domówienia szklanego dachu panoramicznego. Osadzony na pokrywie bagażnika spoiler współgra z piękną linią lamp w technologii LED podkreślając nowocześnie zaprojektowaną klapę tylną z opcjonalnym otwieraniem elektrycznym.

Aby zapewnić precyzyjne prowadzenie odpowiednie do mocy 550 KM, bezkonkurencyjny F -TYPE R Coupé oferuje świetnie zestrojone zawieszenie współpracujące z nowymi technologiami. Takimi jak elektronicznie sterowany dyferencjał aktywny II generacji równolegle współpracujący z systemem Torque Vectoring, który dostarcza maksymalną precyzję prowadzenia podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach. Sportowe aktywne zawieszenie Adaptive Dynamic z systemem Dynamic Mode zwiększa dynamikę F – Type R zapewniając natychmiastową reakcję na gaz, dostarczając niesamowite wrażenia z jazdy.

Modele F-TYPE R oraz F-TYPE S Coupé opcjonalnie wyposażane są w karbonowo ceramiczne tarcze hamulcowe , lżejsze o 21 kg od standardowej wersji.

Każdy Model F- TYPE Coupé wykorzystuje ośmiobiegową skrzynię ‘Quickshift‘ aby w pełni wykorzystać sportowy potencjał samochodu. Skrzynia ta może pracować w trybie manualnym dzięki łopatkom zamieszczonym przy kole kierownicy oraz za pomocą dźwigni zmiany biegów umieszczonej na centralnej konsoli wnętrza F- TYPE Coupé.

Gama F-TYPE Coupé uzupełnia istniejące trzy wersje modelu F-Type Coupe zaczynając od F-TYPE V6 340 KM, F-TYPE S 380KM oraz F-TYPE V8 S 495 KM

– Przy projektowaniu F-TYPE Coupé, zespół inżynierów Jaguar założył sobie cel, stworzenia samochodu który dostarcza jeszcze więcej doznań dla kierowcy niż pozytywnie przyjęty przez publikę model F-Type Cabrio. Kluczem do sukcesu modelu Coupé, jest jego całościowe wykonanie z aluminium, pozwalające na podkreślenie jego sportowych walorów. W wyniku tego, F-TYPE Coupé jest najbardziej dynamiczną, skoncentrowaną na osiągach wersją produkcyjną marki Jaguar – powiedział Ian Hoban, Vehicle Line Director, Jaguar.

DANE TECHNICZNE

Podajemy je wraz z wymiarami poniżej w galerii.