JAGUAR: XF SPORTBRAKE SPRAWDZA SIĘ NA DRODZE

Dwa przedprodukcyjne egzemplarze premierowego modelu Jaguar XF Sportbrake pojawiły się po raz pierwszy oficjalnie na brytyjskich drogach. Premiera samochodów związana jest ze współpracą marki Jaguar i teamu kolarskiego Sky, który bierze udział w wyścigu Tour of Britain.

Nowa wersja Jaguara XF Sportbrake po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się na drogach Wielkiej Brytanii w tym tygodniu. Prototypowe Jaguary wspierają team Sky, który odniósł zwycięstwo w tegorocznym Tour de France a obecnie uczestniczy w największym, profesjonalnym, brytyjskim wyścigu.

– Brytyjczycy uwielbiają obserwować zmagania sportowców i aktywnie im kibicują w trakcie lokalnych oraz międzynarodowych imprez. Tour of Britain to kolejne znaczące wydarzenie w Wielkiej Brytanii po Olimpiadzie i Paraolimpiadzie. Model Jaguar XF Sportbrake wspierając team kolarski Sky wykazał się wcześniej w ramach Tour de France i cieszymy się, że teraz mamy możliwość pokazać umiejętności nowego modelu w rodzimym kraju – powiedział Adrian Hallmark, Global Brand Manager Jaguar.

Tour of Britain to ośmiodniowy, morderczy wyścig o łącznej długości blisko 1350 km. Jaguar XF Sportbrake to limuzyna XF w wersji kombi. Nowa wersja nadwozia popularnego modelu XF została zaprezentowana po raz pierwszy podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2012 roku, a jej sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.