JAGUAR XJ ULTIMATE – DZIEŁO ETO

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Pekinie firma Jaguar Land Rover zaprezentowała Jaguara XJ Ultimate – najbardziej luksusową wersję modelu. Za jej przygotowanie odpowiedzialni są specjaliści z nowego działu w strukturze koncernu – ETO (Engineered to Order), którego zadaniem jest rozwój produktów firmy o edycje specjalne oraz rozbudowywanie oferty personalizacji samochodów.

Sukces, jaki przyniosły edycje limitowane Range Rover Autobiography Ultimate czy Jaguar XKR-S – najszybszy produkcyjny model marki w historii, przyczynił się do dalszego rozwijania oferty w kierunku luksusu szytego na miarę.

Specjaliści z nowego działu firmy są także odpowiedzialni za współpracę z brytyjską projektantką mody Victorią Beckham, współautorką specjalnej edycji Range Rovera Evoque, zaprezentowanej w Pekinie. Ten ręcznie wykańczany, przygotowywany na zamówienie pojazd, pokryty matowym lakierem, z elementami wykonanymi w kolorze różowego złota będzie dostępny w limitowanej serii jedynie 200 egzemplarzy.

Kolejne działania będą ukierunkowane na kooperację z Działem Rozwoju Produktów JLR w zakresie prac nad nowymi realizacjami. Specjaliści będą koncentrować się na dodatkowej ofercie luksusowych opcji wyposażenia wnętrz, poprawie osiągów i możliwości samochodów. W planach jest także opracowanie wersji opancerzonych oraz samochodów specjalnych.

Dotychczasowe dokonania ETO:

– Jaguar XKR-S.
Jaguar XKR-S to ucieleśnienie sportowej duszy marki. Bezkompromisowa aluminiowa konstrukcja skrywa doładowany silnik V8. ETO wspólnie z teamem projektowym Jaguara opracował zmiany stylistyczne, które wspomogły aerodynamikę pojazdu oraz przygotował dedykowane aluminiowe komponenty zawieszenia.

– Range Rover Autobiography Ultimate (2011).
Range Rover Autobiography Ultimate Edition to przede wszystkim luksusowe, ręcznie wykończone wnętrze. Specjaliści z ETO byli odpowiedzialni za dobór najwyższej jakości skór, funkcjonalny montaż urządzeń iPad, wybrali także wyjątkowe drewno teakowe do pokrycia przestrzeni bagażowej, dzięki któremu samochód nawiązuje do wnętrza luksusowego jachtu.

Więcej informacji na temat marki Land Rover znajdą Państwo na www.landrover.pl.