JAK SIĘ NIE DAĆ OSZUKAĆ CZYLI ŻARÓWKI POD LUPĄ

W Polsce nie ustaje zjawisko podszywania się pod markowych producentów i kuszenia wyjątkowo niską ceną. Podaż niskiej jakości źródeł światła jest wciąż w naszym kraju wysoka.

Firma OSRAM już od kilku lat walczy z nieuczciwymi dostawcami.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Pięć lat temu udostępniła swoim kontrahentom specjalne narzędzia do weryfikacji pochodzenia lamp ksenonowych, a od niedawna umożliwia także sprawdzenie oryginalności żarówek halogenowych. Uruchomiony Program Zaufania to przede wszystkim wprowadzenie precyzyjnych elementów zabezpieczenia na opakowaniach i produktach oraz specjalna strona www.osram.pl/trust, na której można sprawdzić, czy zakupione źródło światła jest oryginalne.

Każde opakowanie lamp ksenonowych i żarówek halogenowych OSRAM (w opakowaniach duo-box) posiada etykietę bezpieczeństwa z unikatowym, 7-znakowym kodem. By dowiedzieć się, czy dane źródło światła jest oryginalne wystarczy wprowadzić go do rubryki widocznej na stronie internetowej programu. Po naciśnięciu komendy „sprawdź” system poinformuje o uwierzytelnieniu kodu bądź nieodnalezieniu go w bazie danych i podpowie jakie kroki należałoby dalej podjąć.

Trzy ostatnie cyfry kodu powinny być także widoczne jako hologram w prawym dolnym rogu pudełka. Na etykiecie znajduje się też kod QR prowadzący bezpośrednio do narzędzia online, pasek bezpieczeństwa z mikro tekstem, logo oraz adres strony internetowej. W przypadku ksenonów producent umieszcza również unikatowe dane na trzonku lampy, które w zestawieniu z kodem z opakowania pozwalają potwierdzić autentyczność produktu.

Produkty z portfolio OSRAM, które podlegają wspomnianym zabezpieczeniom to m.in. znane i popularne rodziny lamp wyładowczych i żarówek o podwyższonych parametrach: Night Breaker Laser – generujące na drodze jaśniejsze światło w porównaniu z wymogami norm ECE, Cool Blue Intense – o zimniejszej barwie światła czy seria Ultra Life – o wyjątkowo długiej trwałości.

Dla ksenonów Program Zaufania działa także dla produktów standardowych – Xenarc Original, a w przypadku żarówek halogenowych także dla serii Night Breaker Silver oraz 24-woltowych źródeł światła dla ciężarówek – Truckstar Pro.