JEEP: ALONSO I MASSA W GRAND CHEROKEE

Specjalnie zindywidualizowane wersje wyczynowego Jeepa Grand Cherokee SRT8 w ekskluzywnym kolorze Rosso Corsa, z czerwonym wystrojem wnętrza oraz innymi akcentami Ferrari, to wyraz uznania dla osiągnięć ambasadorów marki Ferrari na świecie: Fernando Alonso i Felipe Massy.

Są to pierwsze egzemplarze modelu Grand Cherokee SRT8 MY 2012 dostarczone na kontynent europejski przed premierą rynkową sportowego flagowca Jeepa przewidzianą na maj bieżącego roku. Pojazdy zostały przygotowane przez team designerów i konstruktorów zespołu Street and Racing Technology (SRT) należącego do MY 2012.

Dwa specjalne egzemplarze Grand Cherokee SRT8 MY 2012 – wersja o najwyższej mocy i najlepszych własnościach jezdnych w historii tej marki, przekazane zostały kierowcom Formuły 1, Fernando Alonso i Felipe Massa, występującym w barwach Scuderia Ferrari, na torze wyścigowym Fiorano we włoskim Maranello. Aktu przekazania dwóch samochodów gwiazdom F1 dokonała Beth Paretta, dyrektor marketingu SRT Motorsports w Chrysler Group LLC.

Charakterystyczna, siedmioszczelinowa krata chłodnicy w kolorze matowej czerni, urozmaicona jest czerwonymi wstawkami. Inspirowany stylistyką wyścigową, asymetryczny czarny pas z białym brzegiem ciągnie się pomiędzy zderzakiem przednim, a tylnym, wzdłuż całej karoserii. Do kolejnych ekskluzywnych detali należy podwójne okno dachowe w matowej czerni, karbonowe obudowy lusterek bocznych oraz czarna, polerowana listwa z czarno-czerwonym logo Jeep, łącząca lampy tylne. Dopełnieniem unikalnych akcentów nadwozia obu wersji specjalnych SRT8 jest miniatura włoskiej flagi od dołu tylnego spojlera – na cześć wyścigowego bolidu F1 Ferrari F1500.

Dla podkreślenia agresywnego wyglądu oba pojazdy wyposażone są w 20-calowe, lakierowane na czarno felgi z kutego aluminium, a ich zawieszenie zostało obniżone o 38 mm.

W nawiązaniu do stylizacji nadwozia, wnętrze SRT8 ożywiają ekskluzywne wstawki Ferrari Red skórzanych, konturowanych foteli. Również i boczki drzwi, centralny podłokietnik i nakładkę tablicy przyrządów wykonano z eleganckiej czerwonej skóry. Czerwonym, kontrastowym ściegiem wykończona jest także skóra, którą obszyta jest kierownica wyposażona w łopatki do zmiany biegów. Zegary w panelu wskaźników otrzymały tarcze koloru żółtego wzorem samochodów GT produkowanych w Maranello.

Jeep Grand Cherokee SRT8 MY 2012 napędzany jest nową, 6,4-litrową jednostką benzynową HEMI V-8, wyposażoną w technologię Fuel Saver, która dla oszczędności paliwa pozwala odłączyć cztery spośród ośmiu cylindrów w sytuacjach, gdy pełna moc V-8 nie jest potrzebna. Silnik ten rozwija moc 468 KM (344 kW) oraz moment obrotowy 624 Nm. Napędzany nim Jeep Grand Cherokee SRT8 poszczycić się może wprost wyczynowymi osiągami: przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w ciągu 5 sekund, prędkością maksymalną 257 km/h i drogą hamowania od 100 do 0 km/h nie przekraczającą 35 metrów.

– Jesteśmy dumni i podekscytowani, mogąc powierzyć przygotowane specjalnie w stylu Ferrari Jeepy Grand Cherokee SRT8 o największej mocy i najlepszych własnościach jezdnych w historii, dwóm najbardziej utalentowanym kierowcom wyścigowym na świecie – powiedziała Beth Paretta. Doskonale wiemy, że Fernando i Felipe będą czuli się, jak w domu, jeżdżąc tymi wspaniałymi SVU-ami, tym bardziej, że są one w unikalnym kolorze Rosso Corsa. Jeep Grand Cherokee SRT8 to pojazd, który entuzjastom prawdziwej jazdy oferuje światowej klasy potencjał na drodze i na torze oraz wyrafinowany luksus wnętrza w połączeniu z techniką o najwyższym stopniu zaawansowania.

Dwa unikalne zindywidualizowane „włoskie” modele Grand Cherokee SRT8 wywodzą się z najnowszej, wyczynowej wersji flagowego SUV-a marki Jeep, który dostępny będzie w europejskiej sieci sprzedaży Jeepa począwszy od maja 2012 roku.

Street and Racing Technology

Marka Street and Racing Technology (SRT), należąca do Chrysler Group LLC, koncentruje się na małoseryjnej produkcji wyczynowych wersji pojazdów z gamy produktowej Chryslera, Dodge i Jeepa. Istnieje pięć założeń, które spełniać muszą wszystkie pojazdy noszące logo SRT: najwyższa moc i sprawność napędu, funkcjonalne nadwozie w stylu wyczynowym, światowej klasy charakterystyka jezdna, modelowa skuteczność hamowania oraz inspirowany sportem motorowym wystrój wnętrza.