JEEP: GRAND CHEROKEE RZĄDZI W GÓRACH SKALISTYCH

Już drugi rok z rzędu głosami dziennikarzy stowarzyszenia prasy motoryzacyjnej Gór Skalistych (Rocky Mountains Automotive Press – RMAP) tytuł „SUV Roku 2012″ otrzymał Jeep Grand Cherokee. Wśród atrybutów modelu najczęściej podkreślano potencjał off-roadowy i charakterystykę jezdną.

– Okolice Gór Skalistych to prawdziwe wyzwanie dla każdego pojazdu, a ten, który wyrasta ponad nasze oczekiwania, zasługuje na duże oklaski. Z przyjemnością możemy więc stwierdzić, że to właśnie Jeep Grand Cherokee jest najlepszy wśród tak wielu “mistrzów” – powiedział prezes RMAP, Nathan Adlen.

Jeep Grand Cherokee 2012 został wybrany przez członków RMAP w wyniku oceny wszystkich liczących się marek nowych samochodów typu SUV i crossover – dostępnych w salonach sprzedaży w USA w stanach Kolorado, Kansas, Utah i Wyoming.

– Na trudniejszych terenach Kolorado i całego rejonu Gór Skalistych, Jeep Grand Cherokee 2012 czuje się jak “w domu” – mówi Mike Manley, prezes i CEO marki Jeep w Chrysler Group LLC. Raz jeszcze, tak wpływowe grono dziennikarzy RMAP doceniło legendarną niezawodność, komfort i wyrafinowanie Grand Cherokee. Naprawdę doceniamy uznanie, jakie nie tylko Klienci, ale i opiniotwórcy okazują dla tej ikony marki Jeep z wyższej półki.

Rocky Mountain Automotive Press z siedzibą w Denver (stan Kolorado) jest stowarzyszeniem dziennikarzy motoryzacyjnych, przedstawicieli działów komunikacji producentów samochodowych oraz innych profesjonalistów tej branży. Nagrody z cyklu “Pojazd Roku Rocky Mountain” dla najlepszych samochodów, pick-upów i SUV-ów stowarzyszenie RMAP przyznało już po raz szósty.

Jeep Grand Cherokee 2012 charakteryzuje się doskonałymi osiągami na drodze, zachowując sprawność off-roadową. Jego wyposażenie obejmuje dwustopniową skrzynkę rozdzielczą typu “torque-on-demand”, wybór trzech systemów napędu 4×4, system kontroli trakcji Jeep Selec-Terrain o pięciu ustawieniach terenowych oraz zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift.

Do istotnych zalet należy także obniżone w stosunku do modelu 2011 zużycie paliwa (rzędu 10,2 l/100 km), najwyższej klasy standard wykończenia kabiny pasażerskiej oraz ponad 50 elementów wyposażenia i systemów wpływających na bezpieczeństwo.