JEEP: ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO, ELEKTRYCZNEGO WAGONEERA S

Marka Jeep wkracza do segmentu zelektryfikowanych SUV-ów, przedstawiając swój pierwszy globalny model elektryczny (BEV) – Jeepa Wagoneera S 2024 Launch Edition.

Nowy, w pełni elektryczny Jeep Wagoneer S 2024 pojawi się najpierw w USA i Kanadzie w drugiej połowie 2024 roku, a później będzie dostępny na rynkach na całym świecie.


Zobacz także:

VOLKSWAGEN: ŚWIATOWA PREMIERA GOLFA GTI CLUBSPORT NA TORZE NURBURGRING/span>
 

PREMIERY


 

Jeep Wagoneer S jest oferowany wyłącznie w wersji BEV z zasięgiem wynoszącym ponad 300 mil na jednym ładowaniu, zapewniającej moc 600 koni mechanicznych, błyskawiczne przyspieszenie od 0 do 60 mph w zaledwie 3,4 sekundy i moment obrotowy wynoszący ponad 800 Nm. Imponujące osiągi w połączeniu z systemem zarządzania trakcją Selec-Terrain marki Jeep sprawiają, że Jeep Wagoneer S zapewnia pewność prowadzenia i przyczepność w każdych warunkach pogodowych i drogowych (dane dotyczą wyłącznie specyfikacji amerykańskiej i cyklu amerykańskiego).

Wprowadzenie na rynek w pełni elektrycznego Jeepa Wagoneera S otwiera nowy rozdział w bogatej historii marki Jeep – powiedział Antonio Filosa, dyrektor generalny marki Jeep. W oparciu o prawie stuletnią historię innowacji i designu, ten pierwszy globalny model elektryczny marki pozwoli nowemu pokoleniu klientów doświadczyć wrażeń z jazdy, które są typowe dla marki Jeep i w 100% elektryczne pod każdym względem. Dzięki nowej energii w gamie modeli Jeepa, począwszy od samochodów elektrycznych po V-8, klienci mają teraz niespotykaną dotąd swobodę w wyborze własnej przygody.

Ładuj, jak chcesz: bezproblemowe rozwiązania w zakresie ładowania

Aby umożliwić klientom szybkie i bezproblemowe ładowanie Jeep Wagoneer S jest wyposażony w wydajny pakiet akumulatorów o napięciu 400 V i pojemności 100 kWh, który pozwala właścicielom naładować samochód od 20% do 80% w zaledwie 23 minut (korzystając z szybkiej ładowarki DC).

Każdy Jeep Wagoneer S Launch Edition oferuje domową ładowarkę 48A poziomu 2 lub jej równowartość w voucherach na ładowanie na publicznych stacjach ładowania za pośrednictwem Free2move Charge, kompletnego ekosystemu ładowania Stellantis, który zapewnia klientom płynne ładowanie pojazdów elektrycznych i zarządzanie energią. Klienci Wagoneera S mogą uzyskać dostęp do aplikacji Free2move Charge, aby w wygodny sposób wyszukać stacje ładowania, aktywować sesję ładowania i śledzić historię ładowania (tylko w USA).

Zelektryfikowana architektura zapewnia wyjątkowe osiągi, możliwości 4xe i komfort

Jeep Wagoneer S 2024 posiada platformę STLA Large opracowana z myślą o modelach BEV. Projektanci i inżynierowie marki Jeep skorzystali z elastyczności platformy STLA Large, dostosowując długość, szerokość, zawieszenie i konfiguracje układu napędowego, aby dopasować je specjalnie do Jeepa Wagoneera S, zapewniając natychmiastowy moment obrotowy i błyskawiczne przyspieszenie.

Oferowany w standardzie, w pełni elektryczny napęd na cztery koła zapewnia odpowiednią dynamikę zarówno na drodze, jak i w różnych warunkach drogowych. Zaprojektowane przez Stellantis elektryczne moduły napędowe (EDM) niezależnie napędzają przednie i tylne koła, zapewniając natychmiastową reakcję dzięki stale dostępnemu imponującemu momentowi obrotowemu, natomiast opracowany przez markę Jeep system zarządzania trakcją Selec-Terrain oferuje pięć różnych trybów jazdy: Auto, Sport, Eco, Snow, Sand.

Elektryczne moduły napędowe (EDM) typu „trzy w jednym” zastosowane w Jeepie Wagoneer S łączą silnik elektryczny, falownik i przekładnię redukcyjną w jedną, kompaktową jednostkę, która jest jednocześnie mocna i wydajna. Przedni moduł EDM jest wyposażony w system rozłączania kół, który zmniejsza zużycie energii podczas jazdy i pomaga zoptymalizować zasięg.

Zastosowanie nowych technologii odegrało kluczową rolę podczas rozwoju Jeepa Wagoneera S. Aby poprawić wrażenia z jazdy oraz zmniejszyć poziom hałasu i wibracji, tworząc ciche wnętrze i zapewniając płynną jazdę, zespół inżynierów Jeepa podwyższył sztywność skrętną nadwozia o 35% w porównaniu z poprzednią generacją SUV-ów marki Jeep średniej wielkości, zapewniając wyjątkowe wrażenia z jazdy, wyższy poziom wyczucia drogi i lepszą reakcję samochodu na polecenia kierowcy.

Nowa stylistyka premium wyznacza nowy standard dla w pełni elektrycznego Jeepa Wagoneera S

Wygląd zewnętrzny Jeepa Wagoneera S, charakterystyczny dla SUV-a to połączenie harmonijnych proporcji, nowoczesnych możliwości 4xe i wydajności aerodynamicznej, które na nowo definiują funkcjonalną stronę marki Jeep w obecnej erze elektryfikacji. 

Pas przedni jest podkreślony przez przeprojektowany, siedmioszczelinowy grill, który pełni teraz inną funkcję, wizualną. Osłona chłodnicy, która nie jest już potrzebna do zapewnienia przepływu powietrza i chłodzenia, oświetla teraz pole widzenia podczas zbliżania się do samochodu. Dzięki nowemu, efektownemu oświetleniu ambientowemu inspirowanemu nowoczesną architekturą, nowy Jeep Wagoneer S 2024 wyróżnia się nawet z daleka.

Aerodynamiczne kształty są wyraźnie podkreślone poprzez precyzyjne nachylenie i krzywiznę maski oraz przedniej szyby, ustawionych pod kątem zapewniającym optymalne osiągi i efektywność aerodynamiczną przy dużych prędkościach. Opadająca linia dachu płynnie przechodzi pod wspornikiem tylnego spojlera, łącząc funkcjonalność i estetykę z charakterystyczną sylwetką Wagoneera.

Jeep Wagoneer S Launch Edition z roku modelowego 2024 będzie wyróżniał się eleganckimi ciemnymi akcentami. Oferując styl i personalizację prosto z fabryki, wersja Launch Edition jest wyposażona w 20- calowe czarne felgi z błyszczącym wykończeniem Gloss Black, a także akcenty stylistyczne nadwozia w kolorze ciemnoszarym i czarnym kolorze Gloss Black. Wyraźnie zauważalny jest brak chromu, ponieważ zespół projektowy starał się zastosować procesy i materiały bardziej przyjazne dla środowiska. Ozdobne akcenty z satynowym wykończeniem oraz dwupanelowy, panoramiczny dach zapewniający niezwykle emocjonujące wrażenia z jazdy pod gołym niebem dopełniają przykuwający uwagę wygląd zewnętrzny (tylko w USA).

Holistycznie podejście do projektowania

W przypadku samochodu w pełni elektrycznego, kluczowym elementem całej formuły projektowania jest aerodynamika. Projektanci i inżynierowie marki Jeep wyznaczyli sobie ambitne cele polegające na osiągnięciu optymalnych osiągów aerodynamicznych w celu zapewnienia maksymalnej efektywności, zasięgu i osiągów, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu premium. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi oraz rygorystycznemu procesowi testowania i rozwoju, w najnowocześniejszych tunelach aerodynamicznych zespołowi udało się osiągnąć współczynnik oporu aerodynamicznego (CD) na poziomie 0,29, co jest najniższym współczynnikiem CD w historii samochodów Jeep i o około 15% lepszym wynikiem niż średnia przyjmowana dla SUV-ów.

Pod względem budowy, dach i spojler pokrywy tylnej bagażnika są ustawione pod kątem, aby zminimalizować opór powietrza. Kształt klamek drzwi oraz tylnego spoilera i zintegrowane charakterystyczne płetwy pomagają kierować przepływem powietrza wokół samochodu. Oprócz tego, zintegrowany system osłon podwozia, trójwymiarowe nakładki na nadkola kół przednich i unikalna konstrukcja nakładek ochronnych na progi drzwi sprawiają, że powietrze płynnie przepływa wokół kół i na tył pojazdu, minimalizując opór powietrza. Dzięki temu Wagoneer S jest najbardziej aerodynamicznym SUV-em marki Jeep w historii.

Sztuka projektowania wnętrz: płynne połączenie luksusu i technologii

Nawiązujący do akcentów stylistycznych Jeepa Grand Wagoneera kokpit obecnej generacji jest elegancki, w pełni cyfrowy z nowoczesnymi elementami sterującymi i interfejsami. Centralnym punktem przedniej części kabiny pasażerskiej jest motyw skrzydła, którego wizualną kontynuacją jest wyświetlacz, rozciągający się na całej szerokości przedniego zestawu wskaźników z przeszyciami w kolorze czerwonego wina i metalowymi ozdobnymi wykończeniami. Imponujący pod względem architektury, zintegrowany 12,3-calowy wyświetlacz centralny jest otoczony bogatym zestawem materiałów, w tym dekoracyjną aplikacją z przeszklonym koronkowym wzorem.

We wnętrzu pojawiło się kilka nowych detali, w tym inspirowana sportem i spłaszczona u dołu kierownica z przeszyciami w kolorze czerwonego wina i z podwójnymi ramionami. Kierownica została pokryta nową antybakteryjną powłoką winylową Cabo, która ułatwia utrzymanie pojazdu w czystości.

Nowością w marce Jeep są elektroniczne przyciski otwierania drzwi, które można z łatwością aktywować lekko dotykając je kciukiem. Nowe przyciski otoczone są odlewem cynkowym z delikatnym, wyczuwalnym w dotyku wypukłym wzorem.

Wersja Launch Edition jest w standardzie wyposażona w pełny zestaw spersonalizowanego oświetlenia LED z ustawieniami dziennymi i nocnymi, a także w aktywne oświetlenie ambientowe z możliwością wyboru do 64 kolorów. Przestronny, pięcioosobowy Jeep Wagoneer S jest jedynym pojazdem z napędem elektrycznym w swoim segmencie, który w standardzie oferuje podgrzewane i wentylowane tylne siedzenia (tylko w USA).

Ekskluzywny w segmencie system nagłośnienia McIntosh

Nowy Jeep Wagoneer S, który dzięki wyłącznej współpracy marki Jeep z firmą McIntosh, będzie oferował specjalnie dostrojony, 19-głośnikowy system audio. Zasilany przez 1160-watowy wzmacniacz i 12-calowy subwoofer zapewniający wyjątkową jakość basów, tej wysokiej klasy system zapewnia wciągające wrażenia, sprawiając, że wszyscy pasażerowie pojazdu poczują się jak w studiu nagraniowym ze swoimi ulubionymi artystami.

Celowe zrównoważenie designu

Przednia część kokpitu Jeepa Wagoneer S został ozdobiony kilkoma nowymi detalami, w tym nowym czarnym aluminium z powłoką ceramiczną i wyczuwalną palcami aplikacją, która pojawia się w wielu „punktach dotykowych” pojazdu. Ekskluzywny, wyczuwalny pod palcami wzór umieszczony w widocznym miejscu na centrum sterowania kierowcy, jest chłodny w dotyku i przypomina porcelanę. Miękko „otulone” drzwi posiadają akcenty dekoracyjne z metalowymi ozdobami dopasowanymi do przedniej części zestawu wskaźników.

W produkcji Jeepa Wagoneera S świadomie wykorzystano surowce i materiały pochodzące z recyklingu. Powierzchnie siedzeń, konsoli, drzwi i deski rozdzielczej pokryto materiałem syntetycznym niebędącym skórą. Dodatkowe elementy wyposażenia obejmują wysokiej jakości zamszową podsufitkę z mikrofibry oraz wysokiej jakości dywaniki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Bezpieczniejsza i inteligentniejsza technologia zapewniająca wciągające wrażenia z jazdy

Nowy Jeep Wagoneer S 2024 oferuje ponad 45-cali powierzchni wyprofilowanych ekranów o wysokiej rozdzielczości, w tym ekskluzywny w tym segmencie 10,25-calowy przedni interaktywny wyświetlacz pasażera, który komunikuje się bezpośrednio z systemem Uconnect 5, umożliwiając pasażerowi z przodu udzielanie kierowcy wskazówek poprzez szybkie dotknięcie przycisku na ekranie.

Kierowca Jeepa Wagoneera S będzie mógł skorzystać z bezproblemowej łączności zapewnionej przez całkowicie nowy, dostępny w standardzie 12,3-calowy zestaw wskaźników zaprojektowany pod kątem intuicyjności i wizualnej efektowności w oparciu o opinie klientów. Współpracując ze zintegrowanym systemem nawigacji, nowe dynamiczne widoki drogi bardziej pomagają kierowcy i wspomagają standardowy system autonomicznej jazdy. Samochód oferuje również udoskonalony zestaw menu, w tym elementy specyficzne dla wersji BEV, takie jak poziom naładowania, stan akumulatora i dostępna moc. Po zaparkowaniu i podłączeniu do sieci, zestaw wskaźników Jeepa Wagoneera S wyświetla aktualny stan ładowania, który jest aktywowany po wykryciu kluczyka zbliżeniowego.

Jeep Wagoneer S oferuje również usługi Jeep Connect będące częścią aplikacji Jeep, która pomaga właścicielom zrozumieć i uzyskać dostęp do informacji, takich jak pozostały poziom naładowania pojazdu. Na przykład, dzięki funkcji dynamicznego mapowania zasięgu, po wprowadzeniu do nawigacji celu podróży, algorytmy oprogramowania obliczają i wyświetlają zasięg, który można pokonać w zależności od stanu naładowania pojazdu.

Bezpieczeństwo, ochrona i korzyści premium dla właściciela = pewność jazdy

Jeep Wagoneer S 2024 oferuje w standardzie zestaw ponad 170 funkcji bezpieczeństwa i ochrony pomagających uniknąć kolizji dzięki zaawansowanej technologii wspomagania kierowcy. W wersji Launch Edition dostępne są takie systemy jak Aktywny Asystent Kierowcy (Active Driving Assist), Asystent kolizji na skrzyżowaniu (Intersection Collision Assist), system wykrywania senności kierowcy (Drowsy Driver Detection), system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) i kamera Surround View.

Dzięki elastycznej architekturze i otwartej programowo platformie, Jeep Wagoneer S może za pośrednictwem bezprzewodowych aktualizacji (OTA) korzystać z innowacyjnych funkcji i usług, w tym dodatkowych technologii zautomatyzowanej jazdy itp. Dzięki aktualizacjom OTA pojazd będzie cały czas ewoluował.

Klienci Jeep Wagoner S są automatycznie zapisywani do Jeep Wave, programu lojalnościowego premium oferującego korzyści i profity, w tym dedykowane wsparcie 24/7.