JENOX: AKUMULATORY Z PLATYNOWYM HITEM 2013

AK_166

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox została uhonorowana najwyższą statuetką „Platynowy Hit 2013” w konkursie Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionu.

Wyróżnienie to przyznano za najnowocześniejszy system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu. Uroczysta gala odbyła się w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. W Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 387 przedsiębiorstw.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
JENOX – AKUMULATORY


W różnych kategoriach wybrano 83 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do dwóch przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży.

– Tytuł „Platynowy Hit 2013” za najnowocześniejszy system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu stanowi swoiste ukoronowanie naszych działań inwestycyjnych w minionym roku. To właśnie w połowie 2013 uruchomiliśmy w Chodzieży nową linię technologiczną służącą do elektroformacji, czyli pierwszego ładowania akumulatora. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł przeszło 2,8 mln zł, a wdrożone rozwiązanie stosowane jest na świecie zaledwie od kilku lat – mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory sp. z o.o.

Jenox Akum 2

Nowoczesny sposób elektroformacji umożliwia trzykrotne skrócenie czasu ładowania (do 9h) akumulatorów do samochodów ciężarowych. Tradycyjnie ten sam proces trwałby 26-28 godzin. Nowoczesna linia technologiczna umożliwia prowadzenie formacji akumulatorów w najbardziej optymalnych warunkach, przez co nowe produkty są trwalsze i bardziej wydajne energetycznie.

Chodzieski producent akumulatorów, firma Jenox zatrudnia ponad 160 osób i posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju.

PJenox Akum 3