KARTING: EMOCJE W PUCHARZE FUNDACJI WRP

FW 1_U-2

Słoneczna pogoda, emocjonujące wyścigi i atrakcyjne nagrody – to wszystko towarzyszyło pierwszemu Kartingowemu Pucharowi Fundacji Wierczuk Race Promotion, który rozegrano na torze w Bydgoszczy.

Zgodnie z ideą zawodów, wymyśloną przez prezesa Fundacji Jarosława Wierczuka, zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach, jednak bez ścisłego podziału, z uwzględnieniem zarówno pojazdów serii ROK jak i ROTAX.


Zobacz także:
SPORT
PUCHAR FUNDACJI WIERCZUK RACE PROMOTION


W kategorii Młodzik 60 bezkonkurencyjny był Jakub Szablewski, który wygrał obydwa wyścigi. Rywalizację w klasie Junior Open rozstrzygnął na swoją korzyść Jan Winiarski, w kategorii Popularnej najszybszy był Bartosz Grześkowiak, natomiast Sławomir Murański triumfował w Super Senior. W tej ostatniej kategorii drugie miejsce zajął Mikołaj Kaczmarek, natomiast trzecie Bartosz Mruk, który wygrał pierwszy wyścig, a w drugim prowadził do momentu, gdy w jego karcie doszło do awarii silnika.

FW 2_U-3

Na torze w Bydgoszczy rywalizowali również dziennikarze. W finale najszybszy okazał się Paweł Kołodziej (Polski Karting com.pl).

Na najlepszych zawodników w każdej z kategorii czekały nagrody, natomiast dodatkowe zestawy nagród rozlosowano w ramach loterii, w której mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy imprezy. Jedną z dodatkowych atrakcji bydgoskich zawodów były pokazowe przejazdy podopiecznego Fundacji Jasia Antoszewskiego „Mega Kartem”, wyposażonym w silnik o pojemności 650 cm3 i mocy 70 KM!

Już tradycyjnie Fundacja Wierczuk Race Promotion przeprowadziła akcję charytatywną Kart and Smile i Kart for Life. Po raz drugi w tym roku jej beneficjentem został Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych, którego wychowankowie, dzięki poprzedniej akcji Fundacji, mogli wyjechać na wymarzone wakacje.

FW 4_U-7