KARTING: KAROL BASZ NA PODIUM WE WŁOSZECH

KB 1_0483_n

Karol Basz zakończył zmagania w Kartingowych Mistrzostwach Europy. W zawodach w Ortonie we Włoszech, zawodnik Fundacji Wierczuk Race Promotion wygrał wyścig prefinałowy i zajął trzecie miejsce w biegu finałowym.

– Cieszę się bardzo z podium zawodów w Ortonie. Na metę przyjechałem czwarty ale byłem nieregulaminowo blokowany przez rywali. Skończyło się to karą dla jednego z nich. Brytyjczyk Lennox otrzymał 10 sekundową karę i pozwoliło mi to na zajęcie miejsca na podium. Mam więc brązowy medal po zawodach w Ortonie i szkoda tylko, że jestem tuż za podium Mistrzostw Europy – powiedział Karol.


Zobacz także:
SPORT


Karol Basz w klasyfikacji generalnej kategorii KF zajął tyle samo punktów co poprzedzający go zawodnicy. Z pozycji drugiej Duńczyk Sorensen i z trzeciej Francuz Moineault. O kolejności zdecydowały pozycje w kolejnym wyścigach począwszy od pierwszej rundy w hiszpańskim Alcaniz. W tym aspekcie lepsi okazali się rywale.

– Szkoda bo było tak blisko podium w klasyfikacji generalnej. Dałem z siebie wszystko i patrząc na tabele można powiedzieć, że o kolejności decydowały szczegóły. Ale tak już jest. Czołówka jest bardzo wyrównana i widać to było podczas tych dwóch rund Mistrzostw Europy. Gratuluję zwycięstwa Maxowi Verstappenowi, który został mistrzem Starego Kontynentu. Ja tymczasem czekam już na kolejne zawody – dodał Basz.

Teraz zawodnika czeka krótka przerwa po czym odbędzie kolejne testy. Za około miesiąc Polak weźmie udział w pierwszej rundzie mistrzostw świata w Wielkiej Brytanii.

KB 2_ortona 3