KARTING: WIELKIE ŚCIGANIE NA TORZE W RADOMIU

K 1_U0001

Na torze kartingowym w Radomiu było wszystko: zmienna, wyjątkowo kapryśna pogoda, zacięta rywalizacja zawodników, dramatyczne momenty i pasjonujące wyścigi.

W kategorii Mini Rok udany występ zaliczył podopieczny Fundacji Wierczuk Race Promotion Jan Antoszewski. 12-letni zawodnik rozpoczął rywalizację od czwartej lokaty w pierwszym wyścigu, który rozegrano w bardzo trudnych warunkach pogodowych.


Zobacz także:
SPORT


W pewnym momencie nad torem przeszła nawet burza. Aura szybko się jednak zmieniała – po intensywnych opadach wychodziło słońce i tak na zmianę. W tych okolicznościach niezwykle trudno było dobrać odpowiednie opony i ustawienia sprzętu. Mimo to, Antoszewski w znakomitym stylu wygrał drugi wyścig. Na starcie był czwarty, ale szybko awansował, wyprzedzając kolejnych rywali i niezagrożony dotarł do mety na pierwszym miejscu.

K 2_U0003

Drugiego dnia młody kartingowiec dwukrotnie zajmował trzecią pozycję, choć był bardzo bliski zwycięstwa, zwłaszcza w ostatnim biegu. W tym właśnie wyścigu miała miejsce groźnie wyglądająca kraksa jednego z rywali, która na szczęście zakończyła się szczęśliwie. Incydent spowodował jednak konieczność wywieszenia żółtych flag, co na części toru uniemożliwiło zawodnikom wyprzedzanie.

Ostatecznie Jan Antoszewski (Automobilklub Wielkopolski) zajął trzecią lokatę w ogólnej klasyfikacji radomskich zawodów, za Justasem Jonusisem (Motokart Suwałki) i Jakubem Gregułą (Automobilklub Wschodni), ale po trzech rozegranych dotąd seriach Pucharu Mini Rok nadal pozostaje liderem punktacji.

K 3_U0005

– W ostatnim wyścigu walka w czołówce była bardzo zacięta i wyrównana. Prowadzenie wiele razy się zmieniało i nawet nie liczyłem ile razy znajdowałem się na czele. Po wypadku jednego z kolegów nastąpiło małe zamieszanie na torze i już nie było okazji do walki o pierwszą pozycję. Cieszę się jednak z kolejnego podium i utrzymania prowadzenia w klasyfikacji sezonu – powiedział Antoszewski.

Podobnie jak w Gostyniu i Bydgoszczy, także przy okazji zwodów w Radomiu Fundacja Wierczuk Race Promotion przeprowadziła akcję charytatywną Kart & Smile i Kart for Life. Pamiątkowe bony za najszybsze okrążenia podczas każdego z dwóch dni zawodów, otrzymali tym razem Justas Jonusis i Kacper Szczurek, a nagrodę finansową przeznaczono na Rodzinne Domy Dziecka nr 2 i 4 w Radomiu.

K 4_U0004