KIA: DWA WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE iF DESING AWARDS

Kia XCeed, nowy miejski crossover oraz concept car Imagine by Kia zostały wyróżnione przez organizatorów w konkursu iF Design Awards 2020.

Model studyjny startował w kategorii Professional Concept, XCeed – w kategorii Produkt. Od 2010 roku auta marki zdobyły 20 wyróżnień w tym rankingu.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Imagine by Kia jest dowodem na to, że samochody elektryczne mogą przyciągać wzrok. Z kolei XCeed przypieczętował udany początek sprzedaży na europejskich rynkach.

– Kia ciągle doskonali nie tylko jakość swoich samochodów, ale również ich design. Zarówno crossover Kia XCeed, jak i concept car Imagine by Kia odzwierciedlają nową wizję designu. Jestem bardzo dumny, że wysiłki zespołu stylistów marki Kia doceniają klienci na całym świecie – powiedział Karim Habib, szef Kia Design Center.

Imagine by Kia to elektryczny, czterodrzwiowy samochód, który łączy w sobie elementy eleganckiego i sportowego rodzinnego sedana, muskularnego SUV-a i wszechstronnego, przestronnego crossovera. Jego bezemisyjny napęd, z nisko zamontowanym i indukcyjnie ładowanym akumulatorem napędza silniki elektryczne przy każdej osi. Concept car został zaprezentowany w 2019 roku podczas Salonu Samochodowego Genewa Motor Show.

W 2020 r. Kia jeszcze bardziej skoncentruje się na pojazdach napędzanych energią elektryczną. Imagine by Kia – przykład motoryzacji XXI. wieku – rozwija wiele detali stylistycznych charakterystycznych dla samochodów marki.

Kia XCeed, która zdobyła wyróżnienie iF Design Award w kategorii Produkt, pokazuje, że możliwe jest połączenie cech kompaktowego miejskiego crossovera z dynamicznie stylizowanym nadwoziem i dobrymi właściwościami jezdnymi hatchbacka. Nowy CUV (crossover utility vehicle) odpowiada na rosnące zapotrzebowanie kierowców na samochody, które oferują więcej emocji i dynamiki niż SUV-y zarówno pod względem designu, jak i precyzji prowadzenia.

Nowy CUV, zaprojektowany jako alternatywa dla klasycznych SUV-ów, oferuje porównywalną przestronność wnętrza jak one. Pozycja za kierownicą i precyzja prowadzenia są jednak podobne do tych znanych z typowych hatchbacków. Auto zostało zaprojektowane w europejskim studiu projektowym marki we Frankfurcie i jest przeznaczone na rynki europejskie. W pierwszej połowie 2020 roku do sprzedaży trafi jej pierwsza zelektryfikowana odmiana, czyli hybrydowy XCeed typu plug-in.

Wygrana XCeeda w kategorii Produkt oznacza, że wszyscy czterej członkowie nowej rodziny modeli Ceed zostali nagrodzeni przez jury konkursu iF Design Award. W 2019 roku Kia zdobyła w tym konkursie trzy nagrody – dla pięciodrzwiowego hatchbacka Ceed, Ceeda kombi i pięciodrzwiowego shooting brake’a ProCeed.

Nagroda iF Design Award, ustanowiona w 1953 roku, jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w dziedzinie designu. W 2020 roku w konkursie iF Design Award wzięły udział firmy z 56 krajów, które zgłosiły 7298 produktów. Oceniało je międzynarodowe jury składające się z 78 ekspertów.

Wyróżnienia iF Design Award są przyznawane w siedmiu kategoriach: produkt, komunikacja, funkcjonalność, stylistyka nadwozia, stylistyka wnętrza, „Service Design” i „Professional Concept”. Zwycięzcy zostaną zaprezentowani 4 maja 2020 r. podczas Wystawy iF Design w Friedrichstadt- Palast w Berlinie. Od 2 do 10 maja nagrodzone projekty zostaną również wystawione w berlińskiej kawiarni Moskau.