KIA: GRAND PRIX ZA DESIGN DLA PETERA SCHREYERA

Peter_Schreyer

Podczas galowego wieczoru w przeddzień otwarcia 29 Festival Automobile International w Paryżu nagrodą „2014 Grand Prix du Design” uhonorowany został Peter Schreyer.

To główny stylista Kia Motors. Schreyer pełni jednocześnie obowiązki Prezydenta ds. Designu i Głównego Stylisty (CDO) Hyundai Motor Group.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Przemawiając do ponad 600 VIP-ów ze świata motoryzacji, mody, muzyki, mediów i reklamy zgromadzonych w pałacu Les Invalides, przewodniczący tegorocznego jury Jean- Michel Wilmotte uzasadnił wybór.

– Nagroda Grand Prix jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym. Nagrodę tą otrzymuje dzisiaj Peter Schreyer za osiągnięcia wzornicze w Huyndai- Kia Group. Przez siedem lat pracy jako Główny Stylista Kia, Peter koordynował działalność studiów projektowych w Korei, Ameryce oraz Europie i dokonał radykalnej transformacji designu Kia budującego atrakcyjność tej marki. Niezwykła ewolucja wzornictwa produktowego u południowokoreańskiego giganta motoryzacji związana jest ściśle z zaangażowaniem i know-how Petera Schreyera, który stał się jednym z niewielu naprawdę znanych protagonistów współczesnego wzornictwa motoryzacyjnego – mówił Jean- Michel Wilmotte.

Z myślą o uświetnieniu tego, co najlepsze z motoryzacją w tle, przyznano również trzy Nagrody Piękności 2014 (2014 Most Beutiful) – dla najbardziej interesującego super-samochodu i pojazdu koncepcyjnego oraz wystroju samochodowego wnętrza a także dla książki, fotografii, reklamy, dzieła sztuki i architektury roku – z dominującym motywem motoryzacyjnym.

W skład 15-osobowego jury tegorocznego Festiwalu wchodzili czołowi designerzy i zarządzający w największych koncernach, m.in. Dassault Systems, Louis Vuitton, Eurosport, Le Point, AD oraz Bell & Ross.

W kompleksie Hotel National des Invalides otwarta została nazajutrz wystawa samochodów koncepcyjnych „2014 Concept Cars” dostępna dla publiczności w dniach od 29 stycznia do 2 lutego. Wobec około 20 000 spodziewanych gości w barwach Kia wystąpił koncept Provo, pokazany po raz pierwszy na genewskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym w roku 2013.