KIA i HYUNDAI: AUTA NA FIFA CONFEDERATIONS CUP

FIFA Confederations

W ramach obowiązków jakie niesie status Partnera FIFA, Kia Motors Corporation udostępni (wspólnie z siostrzaną firmą Hyundai Motor Company) flotę 198 „Oficjalnych Samochodów FIFA Confederations Cup 2013”.

Zapewni ina sprawny i szybki transport delegatów i działaczy FIFA podczas turnieju o tegoroczny Puchar Konfederacji FIFA 2013 w Brazylii.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W skład dostarczanej przez Kia gamy oficjalnych pojazdów turniejowych wchodzą sedany Cadenza i Optima, pojazdy typu SUV Sportage, Sorento i Mohave oraz MPV Carnival (występujący na niektórych rynkach pod nazwą ‘Sedona’).

Turniej o Puchar Konfederacji FIFA 2013 rozpoczyna się 15 czerwca 2013 w mieście Brasilia z finałem mistrzowskim w Rio de Janeiro, rozgrywanym 30 czerwca. Kolejnych sześć meczów kwalifikacyjnych odbywać się będzie w miastach Brasilia, Rio de Janeiro, Fortaleza, Belo Horizonte, Salvador i Recife.

– Możliwość pozyskania transportu do oficjalnego użytkowania stanowi ważny element organizacji przygotowań do turnieju o Puchar Konfederacji FIFA 2013 w Brazylii. To wielka przyjemność i satysfakcja, iż tak ceniona w świecie marka samochodów zdecydowała się udostępnić nam całą flotę swoich stylowych, niezawodnych i komfortowych samochodów z przeznaczeniem dla działaczy FIFA, VIP-ów i innych prominentnych gości – stwierdził Jay Neuhaus, szef FIFA Marketing Brazil.

– Kia Motors jest wielkim kibicem futbolu, stąd nasza ekscytacja udziałem w sukcesie organizacji Pucharu Konfederacji FIFA 2013. Jesteśmy przekonani, iż wychodzenie na świat poprzez sport przyciągający najwięcej ludzi pozwoli dalej podnieść rangę marki Kia, demonstrując rzetelność jej charakteru i wartość jej atrybutów – powiedział Yong-Kew Park, prezydent regionalnego oddziału Kia Motors w Ameryce Południowej i Centralnej.

Kia Motors ma status Oficjalnego Partnera FIFA i sponsorować będzie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej o Puchar FIFA w latach 2014, 2018 i 2022.