KIA LOTOS RACE 2012: RUSZAJĄ W NIEMCZECH

Rusza Kia Lotos Race. Już w najbliższy weekend, na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz zadebiutuje nowa polska seria wyścigowa. Mistrzostwa Polski Kia Picanto, organizowane są przez Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil, przy wsparciu Santander Consumer Bank, PZU oraz ATT i pod patronatem PZM.

W tym roku zostaną rozegrane podczas sześciu rund, dwie z nich odbędą się na torze Poznań, pozostałe na obiektach zagranicznych.

Na liście zgłoszeń do inauguracyjnej rundy na „Lausitzring” widnieje 20 nazwisk kierowców, wystartują także trzy samochody „VIP” przeznaczone dla gości.


Zobacz także:
KIA LOTOS RACE 2012: TRWA ODBIÓR SAMOCHODÓW
KIA LOTOS RACE 2012: OGŁOSZONO REGULAMINY
KIA LOTOS RACE 2012: ZGŁOSZENIA PRZEDŁUŻONE
KIA: WYŚCIGOWE PICANTO JUŻ CZEKAJĄ


Wśród uczestników cyklu jest naturalnie Grzegorz Kubat, zwycięzca ubiegłorocznego konkursu „Kia Lotos Race 2011” i zdobywca wyścigówki Picanto „Race”, znalazł się na niej także jego kolega z finału tej imprezy – Michał Dobrowolski. W klasyfikacji „juniorskiej” prym wiedzie dwóch zawodników – mający po 16 lat Bartłomiej Mirecki oraz Maciej Dreszer. W kategorii „seniorów” liderem jest 36-letni Dominik Kotarba – Majkutewicz.

Do swego kolejnego już sezonu za kierownicą Kia przystąpi także Zbigniew Łacisz, który ma na swym koncie starty w Kia Lotos Cup za kierownicą Picanto i zdobyty tytuł Mistrza Polski w tej klasie w 2008 roku.

Mistrzostwa Kia Lotos Race otwierają nowy rozdział w aktywności polskiego przedstawicielstwa koreańskiej firmy na polu sportów motorowych. Kia dała się już poznać miłośnikom wyścigów w kraju, organizując puchar Kia Lotos Cup w latach 2006-2010, gdzie rywalizowały Picanto pierwszej generacji oraz zdecydowanie mocniejsze i szybsze od nich Pro-cee’dy. Teraz zawodnicy zasiądą w nowej generacji modelu Kia Picanto, z benzynowym silnikiem 1.2 l. o mocy 85 KM i przygotowanym do wyścigów wg. specyfikacji grupy N (klasa 2).

Wyścigi rozgrywane będą według schematu dwóch biegów z 15 minutową przerwą pomiędzy nimi. Na starcie do drugiego, czołowa 10 z pierwszego biegu będzie ustawiana w odwrotnym porządku.

Zawodnicy będą podczas sześciu rund rywalizować o nagrody finansowe i rzeczowe przyznawane po każdej z nich, ale przede wszystkim o tytuł Mistrza Polski oraz o nagrodę główną jaką będzie samochód Kia Picanto.

Wyścigowy weekend Kia Lotos Race na Lausitzring rozpocznie się czwartkowym badaniem technicznym samochodów, decydującym o dopuszczeniu do wyścigu. W piątek zawodnicy odbędą dwie sesje testowe, a w sobotę po południu rozegra się batalia o pole position. Wyścig został zaplanowany na niedzielę i uczestnicy KLR ruszą do niego o godz. 16.00, tuż po ceremonii zakończenia rywalizacji w II rundzie Deutsche Tourenwagen Masters, której towarzyszyć będą na Lausitzring wyścigowe Picanto.

Kolejna runda Kia Lotos Race także rozegra się poza granicami naszego kraju, zawodnicy wyruszą na tor Red Bull Ring w Austrii, który również będzie dla nich zupełnie nowym obiektem. Wyścig w Spielbergu odbędzie się 20 maja.

Cały kalendarz sześciu rund dostępny jest na stronie Mistrzostw www.kialotosrace.pl oraz na stronie Polskiego Związku Motorowego, organizatora Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.