KIA: MISJA CEE’D – BEZPIECZNIEJ NA DROGACH

KIA 1_ABJTK 002

Kia Motors Polska (KMP) podpisała umowę partnerską z Akademią Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara (ABJTK). To istotny element strategii firmy, mającej na celu propagowanie i krzewienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwoju i kształcenia kierowców poruszających się na naszych drogach.

Kia od wielu lat kładzie duży nacisk na aspekty czynnego i biernego bezpieczeństwa swoich modeli oraz dbałość i troskę o bezpieczeństwo swoich klientów. Przystąpienie do ścisłej współpracy z Akademią to kolejny ważny krok w tym kierunku.


Zobacz także:
SPORT


W ramach współpracy Kia Motors Polska przekaże szkoleniowcom ABJTK do użytkowania osiem nowych samochodów Kia cee’d w wersjach kombi oraz hatchback. Modele cee’d SW wyposażone są w silniki wysokoprężne 1.6 CRDi, natomiast hatchbacki napędzane są jednostkami benzynowymi, również o pojemności 1.6 litra. Auta te będą wykorzystywane podczas szkoleń prowadzonych w ramach działalności Akademii związanych z podnoszeniem umiejętności kierowców i bezpieczeństwem, ale także w zajęciach dotyczących popularyzacji zasad eco-drivingu.

Dzięki takim zajęciom kursanci poznają najprostsze sposoby na ograniczenie kosztów eksploatacji aut, oraz mogą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Na samochodach marki Kia prowadzone także będą szkolenia dla flot – potencjalnych i aktualnych klientów flotowych Kia Motors Polska.

KIA 2_ABJTK 003

Kursy ABJTK organizowane są w całym kraju, ale bazą jest ośrodek szkoleniowy „Rallyland” położony na terenie byłego lotniska wojskowego w Borach Tucholskich. Obiekt spełnia wymagania pod kątem szkolenia kierowców wszystkich kategorii w tym na potrzeby instytucji państwowych.

Kia Motors Polska zostając oficjalnym partnerem Akademii przypieczętowała trwającą już od pewnego okresu współpracę z jednym z najbardziej znanych, polskich kierowców rajdowych – Tomaszem Kucharem. Utytułowany zawodnik był chociażby dyrektorem sportowym unikatowego projektu zorganizowanego przez KMP dwa lata temu – konkursu Kia Lotos Race 2011 mającego na celu wyłonienie utalentowanych, młodych zawodników, którzy rozpoczęli później swoją karierę w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Dzięki tego typu kooperacjom KMP miała pewność, że współpraca z nim i doskonałą drużyną instruktorów ABJTK, złożoną z najlepszych i najbardziej cenionych krajowych pilotów rajdowych, gwarantuje najwyższy poziom szkoleń i satysfakcję klientów, którą będzie można jeszcze poprawić oddając im do dyspozycji flotę cenionych już i dopracowanych modeli Kia cee’d.

KIA 3_ABJTK 001

Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający KMP: Kia Motors Polska dobrze już dała poznać się jako firma stawiająca przed sobą śmiałe cele, które z determinacją i powodzeniem następnie realizuje. Do odważnych świat należy, a my nie boimy się podejmowania działań niekonwencjonalnych. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju. A skoro tak, to pomysł, aby umożliwić wszystkim uczestnikom kursów i szkoleń organizowanych przez ABJTK naukę eco- drivingu i bezpiecznego poruszania się po drogach za kierownicami modeli Kia wydał nam się nader ekscytujący. Z Tomkiem Kucharem i z instruktorami ABJTK mamy dobre doświadczenia, będące efektem wspólnej organizacji ogólnopolskiego konkursu, mającego na celu wyszukanie młodych talentów kierownicy. Wciąż chcemy robić coś pożytecznego. To oczywiście jest też nasza forma promocji, ale cieszę się, że możemy to robić poprzez krzewienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzację sportów motorowych oraz krzewienie kultury i ducha sportowej rywalizacji: organizowane przez KMP Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Lotos Race.

Tomasz Kuchar: Niezmiernie cieszę się z tego, że nasza oferta współpracy spotkała się z pozytywnym przyjęciem i Kia Motors Polska postanowiła zostać naszym oficjalnym partnerem. To dowód na pełne zaufanie z obu stron i wzajemne docenienie własnej wartości. Otrzymaliśmy do wykorzystania bardzo dobry sprzęt, który mielimy już możliwość sprawdzić w „ogniu walki” i który bardzo pozytywnie zaskoczył naszych instruktorów. Mam nadzieję, że to kolejny krok w ramach naszej współpracy, niezmiernie ważny i przynoszący wymierną korzyść obu stronom, ale przede wszystkim istotny i pozytywny dla naszych kursantów, którzy będą mogli podnosić swoje bezpieczeństwo korzystając z najnowocześniejszych i niezawodnych samochodów.