KIA: NOWY STINGER JUŻ DOJEŻDŻA DO NASZEGO KRAJU (CENA)

Na początku listopada w salonach Kii w Polsce pojawi się nowy Stinger. Samochód debiutował w wersji europejskiej zaledwie przed kilkoma tygodniami.

Polskie przedstawicielstwo marki opublikowało cennik sportowego fastbacka, którego odświeżony design jeszcze bardziej podkreśla przynależność do samochodów klasy Gran Turismo.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Cena modelu to 239 990 złotych. Można zamówić także pakiety wyposażenia dodatkowego.

Kia Motors Polska może mieć powody do zadowolenia – nasz kraj pod względem popularności Stingera, ze sprzedażą na poziomie ponad 1 600 egzemplarzy, plasuje się na trzecim miejscu w Europie.

Z zewnątrz model zyskał m.in. nowe tylne lampy LED wraz z listwą świetlną biegnącą przez całą szerokość nadwozia oraz kierunkowskazami, które składają się z 10 pojedynczych diod. Bogate wyposażenie standardowe obejmuje, między innymi, nowe systemy asystujące.

W ofercie znajduje się opcjonalny pakiet Prestige Line, w skład którego wchodzą: asystent martwego pola z nową funkcją zmiany pasa ruchu w przypadku ryzyka kolizji, monitoring martwego pola z wyświetlaniem obrazu na zestawie wskaźników, system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania z nową funkcją automatycznego zatrzymania, system bezpiecznego wysiadania, system monitorowania otoczenia pojazdu z kamerą 360˚ oraz indukcyjna ładowarka.

Cena pakietu 5 000 zł. Wyposażenie dodatkowe obejmuje również czarną lub czerwoną tapicerkę ze skóry Nappa wraz z wentylowanymi fotelami (3 000 zł). Dopłaty nie wymaga nowa, sportowa tapicerka zamszowo- skórzana w kolorze czarnym z kontrastującymi czerwonymi przeszyciami. Czerwone są także pasy bezpieczeństwa.

Oprócz lakieru metalizowanego (3 000 lub 4 000 zł – specjalny High Chroma Red) do wersji GT dokupić można jeszcze elektrycznie sterowane okno dachowe z roletą przeciwsłoneczną (4.000 zł). Sportowy fastback raz pierwszy jest dostępny w kolorze Ascot Green. Do oferty wprowadzono nowe, 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów o geometrycznym wzorze.

Dolna część kierownicy ma nowe, metaliczne wykończenie, które nawiązuje do chromowanej ramki otaczającej zestaw wskaźników. Z kolei, lusterko wsteczne nie ma ramki, co jednocześnie nadaje mu nowoczesny wygląd i poprawia widoczność do tyłu. W zależności od wykończenia, tapicerka na desce rozdzielczej i drzwiach może mieć kontrastowe szwy. Konsola środkowa jest wykończona aluminium. Na jej szczycie znajduje się 10,25-calowy ekran dotykowy nowego systemu multimedialnego.

W kabinie zastosowano nastrojowe oświetlenie. Kierowca ma do wyboru aż 64 kolory światła oraz funkcję relaks – do wyboru jest 6 seansów relaksacyjnych: morze, deszcz, las, kominek, kawiarnia, śnieg.

Dzięki 3,3-litrowemu silnikowi T-GDi Stinger jest najszybszym modelem marki Kia, który kiedykolwiek był oferowany w Europie. Generuje maksymalną moc 370 KM przy 6000 obr./min. Dzięki dwóm turbosprężarkom maksymalny moment obrotowy wynosi aż 510 Nm i jest dostępny w szerokim zakresie obrotów – od 1300 do 4500 obr./ min., co zapewnia doskonałe osiągi.Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,9 sek..

Silnik seryjnie współpracuje z ośmiobiegową przekładnią automatyczną, która zmienia biegi szybko i płynnie. Dodatkowym atutem jest seryjny napęd na cztery koła.

Systemy multimedialne i asystujące

Stinger jest wyposażony w zmodernizowany system multimedialny, który umożliwia korzystanie z nowych funkcji. Standardowo jest oferowany z 10,25-calowym ekranem dotykowym z nowym interfejsem graficznym i usługami cyfrowymi UVO Connect. Ekran można podzielić na trzy pola, które zapewniają bezpośredni dostęp do różnych informacji lub funkcji. Ponadto nowy samochód jest dostępny z 7-calowym cyfrowym zestawem wskaźników.

Systemy asystujące Stingera obejmują między innymi: Forward Collision- Avoidance Assist (FCA), Lane Keeping Assist (LKA), Blind- Spot Collision Warning (BCW), Driver Attention Warning (DAW), Rear Cross- traffic Collision Warning, Forward Collision Avoidance Assist – Junction (FCA-JX), Safe Exit Warning (SEW), Blind- Spot Collision- Avoidance Assist (BCA), Rear Cross- traffic Collision- Avoidance Assist (RCCA), Intelligent Speed Limit Assist (ISLA), Navigation- based SCC (NSCC), Blind-Spot View Monitor (BVM), Lane Following Assist (LFA), Highway Driving Assist (HDA), Rear Occupant Alert (ROA).

Stinger, podobnie jak wszystkie modele marki Kia, jest oferowany z 7-letnią gwarancją na 150 000 kilometrów.