KIA: NOWY XCEED W POLSKICH SALONACH PO WAKACJACH

Kia XCeed11

Pierwsze zdjęcie nowego miejskiego crossovera – XCeed opublikowała Kia Motors. Premiera samochodu przewidziana jest na koniec czerwca.

Pierwszy CUV (Crossover Utility Vehicle) marki cechuje nowoczesny design. Nowe auto jest alternatywą dla większych SUV-ów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PREMIERY


 

Nowa miejska KIA, która z wyglądu przypomina samochody typu coupé, została zaprojektowana w europejskim centrum designu producenta we Frankfurcie. Za projekt samochodu odpowiada zespół stylistów pod kierownictwem Gregory Guillaume, wiceprezesa ds. designu w Kia Motors Europe.

Połączenie samochodu o zwiększonym prześwicie z dość nisko umieszczonymi fotelami zapewnia bardziej sportową pozycję do jazdy niż w klasycznych SUV-ach. Wyżej zawieszone nadwozie gwarantuje jednak lepszą obserwację drogi niż w zwykłych hatchbackach.

Nowy XCeed – bardziej dynamiczny z wyglądu niż SUV-y – oferuje równie przestronne wnętrze i bagażnik o sporej pojemności, jak najbardziej popularne na europejskim rynku crossovery.

– Dynamiczny design i sportowa sylwetka nowej Kia XCeed sprawiają, że CUV marki Kia będzie cieszył się dużą popularnością. Tym bardziej, że mimo kompaktowych rozmiarów oferuje on przestronne i funkcjonalne wnętrze z wieloma praktycznymi schowkami – powiedział Emilio Herrera, dyrektor ds. operacyjnych w Kia Motors Europe.

Nowa Kia XCeed zostanie zaprezentowana 26 czerwca. Samochód trafi na polski rynek po wakacjach.