KIA: WSPARCIE DLA FUNDACJI AKOGO EWY BŁASZCZYK

KMP_fund1

Firma Kia Motors Polska przekazała dwa samochody na rzecz Fundacji „AKOGO?”. Modele Carens i Picanto będą służyć w codziennej pracy w wypełnianiu jej celów statutowych, a w szczególności pomocy dzieciom w śpiączce – pacjentom kliniki „Budzik”.

Kia Motors Polska wspiera Fundację od 2008 roku i są to już kolejne auta z logo Kia na masce, przekazane na jej rzecz.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– Od wielu już lat z podziwem obserwujemy dokonania i starania pani Ewy Błaszczyk, założycielki Fundacji „AKOGO?”. To dzięki determinacji i pasji Pani Ewy udało się zgromadzić przy Fundacji ekspertów, instytucje oraz ludzi o dobrym sercu by uruchomić i rozwijać „Budzik” – pierwszą w Polsce klinikę dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. To tam wybudzają się ze śpiączki kolejne dzieci, tam tętni nadzieja…. Pani Błaszczyk od wielu lat walczy o godne życie dla swojej córki Oli, dając jednocześnie nadzieję i przykład rodzicom innych chorych dzieci w Polsce. Jesteśmy pełni podziwu dla działań, siły i cierpliwości tej wspaniałej aktorki. Przekazując nasze samochody chcemy pomóc w osiąganiu szczytnych celi Fundacji – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska wręczając Ewie Błaszczyk kluczyki do samochodów.

KMP_funda2

Darowane samochody: praktyczna Kia Carens oraz ekonomiczna Kia Picanto z fabryczną instalacją gazową to kontynuacja współpracy – pierwszymi autami, które importer przekazał w użytkowanie były modele Carnival oraz Rio.

– Poza symbolicznym charakterem tych darów to przede wszystkim nie do przecenienia pomoc faktyczna. Nasza Fundacja działa na różnych płaszczyznach. Priorytetem dla nas jest niesienie pomocy dzieciom, które zapadły w śpiączkę. Pomagamy także rodzicom zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych, skomunikować się z fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami i psychologami. Prowadzimy działalność społeczno- edukacyjną, popularyzując wiedzę, sygnalizując skalę problemu, a także propagujemy nowe rozwiązania medyczne i rehabilitacyjne oraz walczymy o nowe procedury medyczne. A to wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych darczyńców. W tym wypadku bez samochodów marki Kia, które są nam niezbędne w codziennej pracy Fundacji – powiedziała Ewa Błyszczyk, założycielka „Fundacji “AKOGO?”.

KMP _funda3

Fundacja “AKOGO?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk- Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu “Ziarno” w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim). Celem Fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę- wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce.

Poza tym Fundacja pomaga tworzyć nowe rozwiązania systemowe dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej, drogiej hospitalizacji i neurorehabilitacji.

KMP_funda4