KORONAWIRUS NIE GROŹNY DLA FIRMY AUTO PARTNER

Jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych czyli Grupa Auto Partner, w 2020 roku wypracowała rekordowe przychody ze sprzedaży.

Sięgają one 1,7 miliarda zł, co oznacza wzrost o 13 procent rok po roku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W samym IV kwartale ub. r. wyniosły one 433,5 mln zł (+18 proc. r/r). W grudniu 2020 r. Grupa odnotowała 24-procentowy wzrost sprzedaży do 131,2 mln zł.

– 2020 rok był dla nas katalizatorem zmian, okazją do optymalizacji procesów działania w firmie. Mimo pandemii Covid- 19 kontynuowaliśmy strategiczne cele, takie jak dalsza poprawa rentowności, wzrost skali działania czy umacnianie obecności na nowych rynkach. Nawet w najtrudniejszych momentach związanych z obostrzeniami utrzymaliśmy ciągłość działania, realizowaliśmy dostawy na czas i wspieraliśmy warsztaty w ich bieżącej działalności. Po chwilowym spowolnieniu w czasie wiosennego lockdownu szybko powróciliśmy do comiesięcznych wzrostów sprzedaży. W efekcie 2020 rok zakończyliśmy rekordowym w historii Auto Partner poziomem przychodów. Rośniemy szybciej niż rynek. Niepewność związana z dalszymi obostrzeniami i ich wpływem na rynek to kluczowe ryzyka, przed którymi stoi nie tylko nasza branża, ale biznes w Polsce i na świecie. Dystrybucja części to jednak rynek stosunkowo odporny na ewentualne wahania koniunktury i dający możliwości, które potrafimy wykorzystać – mówi Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.