KUBA PRZYGOŃSKI NA STARCIE DRIFTU W SOPOCIE

13 i 14 lipca, na ulicznym torze w Sopocie, odbędzie się druga eliminacja tegorocznych Driftingowych Mistrzostw Polski. Swój udział w imprezie zapowiedział Kuba Przygoński, zawodnik Orlen Team i Automobilklubu Polski – obecny lider klasyfikacji generalnej cyklu.

Zaraz po zawodach, w niedzielę, Kuba przeniesie się do Bydgoszczy na imprezę World Stunt GP 2012, podczas której również zaprezentuje efektowną sztukę jazdy samochodem w uślizgu.

Przed nami druga tegoroczna runda, a na pełen cykl składa się pięć eliminacji. Będą to ostatnie zawody rozegrane na ulicznym torze. Poza nimi w kalendarzu drifterskich startów widnieją jeszcze dwie torowe eliminacje, w Kielcach i Poznaniu oraz spektakularna runda górska w Karpaczu.

Eliminacja rozegrana w Płocku, wokół Orlen Areny, zgromadziła ponad 10 tysięcy kibiców. Zawody te zostały rozegrane w niesamowitej atmosferze dopingu i jednocześnie były zdominowane przez zawodnika Orlen Team i Automobilklubu Polski. Kuba Przygoński wygrał kwalifikacje, a następnie eliminował rywali w pięknym stylu zwyciężając poszczególne przejazdy. Również przed sopockim startem Kuba liczy na dobry wynik. Jego auto sprawuje się bardzo dobrze, a mechanicy usprawnili kluczowe podzespoły.

– Już nie mogę się doczekać startu w kolejne rundzie. Po zwycięstwie w pierwszych zawodach, zaliczanych do cyklu, jestem bardzo optymistycznie nastawiony szykując się do startu w Sopocie. W Płocku atmosfera była magiczna. Mam nadzieję, że teraz przeniesie się ona na wybrzeże. Mój samochód bardzo dobrze się sprawuje. Wprowadziłem kilka usprawnień, głównie w zakresie poprawy trakcji oraz bardziej efektywnego przekazywania mocy, tak aby jeszcze łatwiej zrywał przyczepność i dawał więcej przyjemności z jazdy. Chcę ponownie walczyć o podium i jestem dobrej myśli. Od razu po zawodach jadę do Bydgoszczy, gdzie będą odbywały się zawody stuntu motocyklowego. Tam również będę miał szansę zaprezentować możliwości mojego samochodu podczas przejazdu gościnnego – powiedział Kuba Przygoński.

Po starcie w eliminacji Driftingowych Mistrzostw Polski Kuba jedzie do Bydgoszczy. Tam w weekend odbędzie się World Stunt GP 2012 – zawody ekstremalnych ewolucji na motocyklach. Kuba dołączy do swoich kolegów: Jacka Czachora oraz Marka Dąbrowskiego, którzy od piątku do niedzieli będą gościnnie uczestniczyli w imprezie. W programie jest pokaz motocykli rajdowych Orlen Team, talk show z zawodnikami oraz drifterski, niedzielny pokaz Kuby Przygońskiego w kultowym modelu Toyoty AE 86.

W World Stunt GP 2012 weźmie udział 69 riderów z 18 krajów. Sponsorem głównym imprezy jest PKN ORLEN, który już po raz trzeci wesprze te zawody.

Więcej na www.orlenteam.pl.