LA AUTO SHOW 2012: NOWOŚCI JAGUARA I LAND ROVERA

Podczas zbliżającego się Los Angeles International Auto Show koncern Jaguar Land Rover zaprezentuje premierowy model Jaguar XFR-S.

Rozpoczynające się 28 listopada targi będą także okazją do pierwszej prezentacji Jaguara F-Type w wariancie Black Pack oraz premierą całkowicie nowego Range Rovera na rynku amerykańskim.

Jaguar XFR-S stanie się najszybszą oraz najmocniejszą limuzyną w historii marki i będzie bazował na obecnym XFR, dostępnym z 5-litrowym doładowanym silnikiem V8 o mocy 510 KM. Model w nowej wersji to drugi po Jaguarze XK-RS samochód w gamie RS.

W Los Angeles marka Jaguar przedstawi także model F-Type z pakietem stylistycznym Black Pack. Całkowicie nowe, dwumiejscowe cabrio o aluminiowej konstrukcji to elegancki i luksusowy samochód o prawdziwie sportowych osiągach. Samochód we wszystkich wersjach silnikowych będzie napędzany na tylną oś.

Land Rover po raz pierwszy na rynku amerykańskim zaprezentuje całkowicie nowego Range Rovera. Model, którego premiera miała miejsce podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu to czwarta generacja w ponad czterdziestoletnim istnieniu klasycznej linii Range Roverów, która stanowi bezapelacyjnie ikonę światowej branży motoryzacyjnej. Nowa wersja kultowego modelu oferuje wyższy poziom luksusu podróżowania i wzmocnioną wydajność jazdy w każdym terenie.

Całkowicie nowy Range Rover ma odświeżony, elegancki kształt, a linie nadwozia utrzymują niepowtarzalny charakter modelu. Na potrzeby amerykańskiego rynku przygotowano wersję z 5-litrowym silnikiem V8, która będzie aż o 380 kg lżejsza od poprzednika. Nowa, aluminiowa platforma modelu zapewnia jeszcze lepsze osiągi oraz redukcję poziomu spalania i emisji CO2.