LAND ROVER: RODZINA DEFENDERA POWIĘKSZA SIĘ O WERSJĘ 130 OUTBOUND

Nowy Defender 130 Oubound poszerza ofertę linii Defender wraz z wersją z silnikiem V8 o mocy 500 KM oraz nowym pakietem nadwozia (Country Exterior Pack) dla Defendera 1102.

To wzbogacenie marki Defender daje nowe możliwości klientom, zapewniając jednocześnie najlepsze właściwości terenowe i najwyższy komfort.


Zobacz także:

FORD: NOWA WERSJA KUGI GRAPHITE TECH EDITION
 

PREMIERY


 

Defender 130 Outbound jest bardzo pożądanym wzbogaceniem rodziny Defendera, szczególnie dla najbardziej żądnych przygód klientów, którzy kochają wyjazdy terenowe, eksploracje i większą ładowność z opcją konfiguracji do pięciu miejsc. Jego wyjątkowe ulepszenia konstrukcyjne i przestronne wnętrze zapewniają fascynujące połączenie nowych możliwości i doskonałej praktyczności. Prezentując wersję z napędem V8 dla Defendera 130, dajemy w rodzinie aut 4×4 coś dla każdego, a nowe opcje nadwozia z Country Exterior Pack to celebracja korzeni Defendera, prezentująca nowoczesne podejście do klasycznego designu – opisuje Mark Cameron, dyrektor zarządzający Defendera.

Defender 130 Outbound: najlepszy luksusowy odkrywca

Nowy Defender 130 Outbound łączy luksusową przestrzeń wnętrza i potencjał jazdy w każdym terenie. Dostępny jest z pięcioma siedzeniami, pojemnością do 2516 litrów (1329 litrów przy użyciu drugiego rzędu siedzeń) przestrzeni z tyłu oraz płaską przestrzeń bagażową (długości do 1,267 metra za drugim rzędem siedzeń).

Design nadwozia charakteryzuje zderzak i wstawka grilla w kolorze Shadow Atlas Matt które mają subtelny, ale zdecydowany wygląd, a boczne wloty powietrza są wykończone w odcieniu antracytu. Jako uzupełnienie designu Defendera 130 Outbound dostępne są 20-calowe koła wykończone w kolorze Gloss Black oraz 22-calowe koła w kolorze Shadow Atlas Matt.

Paletę kolorystyczną uzupełniają kolory Fuji White, Santorini Black, Carpathian Grey i Eiger Grey, a charakterystyczne panele tylne w kolorze nadwozia i wykończenia słupków dopełniają zewnętrzne innowacje. Dla klientów oczekujących najwyższej odporności na zarysowania poza utartymi szlakami dostępna jest satynowa folia ochronna karoserii.

W wyposażeniu wnętrza klienci mogą wybrać luksusową skórę Windsor lub trwałą tkaninę Resist. Wszystkie są wykończone w kolorze Ebony z podsufitką Ebony Morzine, fornirem Robustec i charakterystyczną dla defendera belką poprzeczną w wykończeniu Satin Black Powder Coat Brushed.

Na początku i na końcu każdej aktywności praktyczne akcenty wyposażenia chronią wnętrze. Dlatego wytrzymałe gumowe dywaniki podłogowe można złożyć, aby chronić zderzak podczas załadunku nietypowego lub ciężkiego sprzętu, takiego jak rowery czy duże walizki. Dodatkowe schowki bezpiecznie przechowują mniejsze przedmioty poza zasięgiem wzroku, a dopełniające je punkty mocowania i nowa siatka bagażowa sprawiają, że różne małe lub duże akcesoria na wyprawę można zabezpieczyć podczas jazdy, by były gotowe do użycia zaraz po przyjeździe. Niezawodny napęd 4×4 Defendera gwarantuje jego inteligentny All-Wheel Drive System oraz system Terrain Response 2. Z kolei sterowane elektroniczne pneumatyczne, adaptacyjne zawieszenie jest wyposażeniem standardowym. Zaawansowane technologie jazdy terenowej zapewniają bezwysiłkowe i łagodne poruszanie się w każdym terenie, a elektroniczne zawieszenie pneumatyczne pozwala na wychylenie przegubu do 430 mm i brodzenie do 900 mm.

Defender 130 Outbound może holować do 3000 kg ładunku. Zawieszenie pneumatyczne ułatwia podczepianie, a przełączniki wewnątrz tylnej klapy służą do podnoszenia i opuszczania tylnej części pojazdu.

Defender 130 Outbound jest dostępny z silnikiem benzynowym P400 i silnikiem wysokoprężnym D300 Ingenium. Oba są wyposażone w napęd typu miękka hybryda (MHEV), zapewniającą optymalne osiągi i efektywność.

Defender 130 V8

Gama Defendera 130 poszerza się również o 5-litrowy, doładowany silnik V8 generujący moc 500 KM i 610 Nm momentu obrotowego zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. Jego wprowadzenie na rynek oznacza dla klientów wybór trzech silników w najwyższej gamie ośmiomiejscowych aut z dostępnymi również sześciocylindrowymi silnikami Ingenium P400 i D300.

Wygląd Defendera 130 V8 to dyskretna estetyka. Samochód dostępny wyłącznie w kolorze Carpathian Grey lub Santorini Black ma poczwórne rury wydechowe montowane zewnętrznie, dostępne tylko w wersji V8, odsuwany dach panoramiczny z czarnym, kontrastowym pokryciem, znaczki zewnętrzne V8, reflektory Matrix LED z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej, przyciemnione światła tylne, przyciemniane szyby i 22-calowe felgi aluminiowe w odcieniu Satin Dark Grey.

Luksus i dynamika we wnętrzu to zasługa podgrzewanych i chłodzonych w 14 ustawieniach foteli kierowcy z pamięcią ustawień, wykończonych skórą Ebony Windsor z zamszem Dinamica i tkaniną Robustec. Ich uzupełnieniem jest podgrzewana kierownica obita zamszem, podsufitka Ebony Morzine i belka poprzeczna Satin Black. Defender 130 V8 jest również wyposażony w czterostrefową klimatyzację, podgrzewane fotele nawet w trzecim rzędzie i klimatyzowane fotele w drugim. Poza tym wersja V8 ma system dźwiękowy Meridian, wyświetlacz przezierny Head-Up, interaktywny wyświetlacz i system oczyszczania powietrza w kabinie.

System informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro dostępny jest na ekranie dotykowym o przekątnej 11,4 cala z funkcją Software Over The Air, co oznacza, że jest zawsze aktualny. Klient otrzymuje również w standardzie bezprzewodowy Apple CarPlay i bezprzewodowy Android Auto. Technologia wyszukiwania what3words jest tak zintegrowana, by dokładnie ustalić miejsce docelowe nawet w najbardziej odległych lokalizacjach. Ładowanie urządzeń odbywa się szybko i bezprzewodowo, a Alexa zapewnia intuicyjne sterowanie kluczowymi funkcjami pojazdu.

County Exterior Pack dla Defendera 1102

Ci, którzy szukają większej personalizacji Defendera 1102, mogą wybrać nowy pakiet nadwozia o nazwie County Exterior Pack. Zainspirowany Defenderem County pakiet posiada unikalne elementy zewnętrzne z ich nowoczesną interpretacją, stworzoną w celu uczczenia dziedzictwa terenowej ikony.

Pakiet County Exterior jest dostępny dla modelu 1102 w wersjach S, SE i HSE. Najbardziej wyrazistym dodatkiem są grafiki wzdłuż drzwi i boków nadwozia, a podświetlane nakładki na progi witają kierowcę i pasażerów. 20-calowe felgi aluminiowe są dostępne w dwóch wykończeniach, w tym w kolorze Gloss White, który uzupełnia charakterystyczną estetykę pakietu zewnętrznego.

Dostępne kombinacje kolorów to:

nadwozie Fuji White z nowym, kontrastowym dachem i tylną klapą oraz nakładką progową w kolorze Tasman Blue;
nadwozie Santorini Black z nowym, kontrastowym dachem i tylną klapą oraz nakładką progową w kolorze Tasman Blue;
nadwozie w kolorze Tasman Blue z białym, kontrastowym dachem i tylną klapą oraz nakładkami progowymi w kolorze Fuji White.

Pakiet obejmuje wiele kombinacji kolorów i materiałów wnętrza, w tym fotele Resist, skórę Grained i Windsor, wszystkie wykończone w kolorze Ebony, podczas gdy wnętrze Acorn i Lunar są również dostępne w pojazdach Fuji White i Santorini Black.

Detale wnętrza obejmują przyjemną w dotyku okleinę Robustec, a belka poprzeczna jest dostępna w kolorze jasnoszarym lub białym, przenosząc element pakietu County Exterior do wnętrza auta.

Dodatkowe wykończenia

Wygodna półka podłogowa Loadspace Floor Tray jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli Defender 90 i ośmiomiejscowego Defendera 130. Nowe wewnętrzne schowki umożliwią stworzenie prawie płaskiej przestrzeni ładunkowej.

W modelu Defender 90 szybkość dostępu do drugiego rzędu siedzeń została zwiększona dzięki nowemu uchwytowi, szybszemu składaniu foteli i przesuwaniu jednego siedzenia pasażera oraz wprowadzeniu drugiego rzędu składanych siedzeń tylnych w proporcji 40:20:40 ze środkowymi podłokietnikami.