LE MANS SERIES 2013: POJEDZIE MICHAŁ BRONISZEWSKI

Bro 1_LMS-61 52

Polski kierowca Michał Broniszewski wystartuje w tegorocznej serii Le Mans, przeznaczonej dla prototypów sportowych oraz samochodów kategorii GT. Opublikowano już prowizoryczną listę zgłoszeń do sezonu 2013, na której widnieje łącznie 29 załóg w czterech klasach.

Kalendarz obejmuje 5 trzygodzinnych wyścigów na najbardziej znanych i renomowanych torach Europy.


Zobacz także:
SPORT


Michał Broniszewski: Tegoroczne plany krystalizowały się bardzo długo. Po czterech sezonach w serii International GT Open, od kilku miesięcy zastanawialiśmy się wraz z zespołem w którą stronę pójść. Opcji było wiele. Rozważaliśmy pozostanie w GT Open. Dziś mogę z radością zakomunikować, że w roku 2013 będę jeździł w europejskiej serii Le Mans. Zdecydowaliśmy się na ten odważny krok, bo celem jest start w wyścigu 24h Le Mans. Będziemy jeździć w klasie GTE naszym Ferrari 458 Italia GT2. Pozostaję wierny szwajcarskiemu zespołowi Kessel Racing, z którym jestem związany od początku mojej kariery. Ogłoszona dzisiaj lista robi wrażenie. Cieszę się, że będę ścigał się w tak mocnej stawce w renomowanej serii.
Na tym jednak moje plany się nie kończą. Wyścigi samochodów GT są obecnie na ciekawym etapie swego rozwoju i dlatego chcę wystartować na początku sezonu w wyścigach kilku innych serii, również samochodem Ferrari 458 Italia, tym razem jednak kategorii GT3. Być może pojawię się w dobrze nam znanej serii GT Open oraz w Blancpain Endurance Series.
Moim partnerem w załodze w startach w serii Le Mans pozostanie Philipp Peter, którego nie trzeba przedstawiać. Jeżdżę z nim w załodze niemal od początku swojej kariery. W innych seriach pojadę prawdopodobnie z innymi kierowcami. Jak widać czeka mnie bardzo pracowity i niełatwy sezon, a moją ambicją jest dostarczyć jak najwięcej pozytywnych emocji i radości polskim kibicom sportu motorowego!

Ogłoszona lista nie jest jeszcze kompletna i w wielu pozycjach brakuje jeszcze nazwisk kierowców, ale nie ma wątpliwości, że wśród przyszłych konkurentów Michała Broniszewskiego w klasie GTE będzie wielu znakomitych kierowców, jak choćby Matt Griffin z Irlandii, Brytyjczyk Johnny Mowlem czy Amerykanin Gunnar Jeanette. Wśród zgłoszonych zespołów nie brakuje tak renomowanych marek jak AF Corse, Autorlando, IMSA Performance Matmut czy JMW Motorsport.

W tak doborowej stawce nie zabrakło zespołu Kessel Racing, którego barw będzie bronił polski kierowca w Ferrari 458 Italia z numerem 88. Miejmy nadzieję, że ósemki przyniosą szczęście Michałowi Broniszewskiemu w tym roku!

KALENDARZ EUROPEAN LE MANS SERIES

* 12-13 kwietnia: Silverstone (Wielka Brytania);
* 17-18 maja: Imola (Włochy);
* 19-20 lipca: Red Bull Ring (Austria);
* 13-14 września: Hungaroring (Węgry);
* 27-28 września: Paul Ricard (Francja).