LEXUS: KONCEPCYJNY GXOR CZYLI LUKSUSOWO JECHAĆ W TERENIE

lexus_gxor_conc1

Lexus GX to auto terenowe klasy premium spokrewnione z Toyotą Land Cruiser. Właściciele modelu, nabywali je skuszeni ich luksusem i możliwościami terenowymi.

Obecnie marka pokazała koncepcyjny projekt GXOR, wyróżniający się elegancją i jeszcze większym komfort wnętrza.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

GX- duży luksusowy SUV Lexusa największe uznanie zdobył w Stanach Zjednoczonych.

lexus_gxor_conc2

Długi na 488 cm, jest produkowany seryjnie z hydraulicznym zawieszeniem pozwalającym na bezproblemowe pokonanie większości przeszkód, jakie może spotkać na drodze. Został wykonany w taki sposób, aby kierowcę i pasażerów dowiózł w komforcie i luksusie, zarówno w trasie, jak i poza nią, wśród dzikiej przyrody.

Doceniany za napęd na cztery koła firmy Torsen w połączeniu z nową 6-biegową skrzynią i elektrycznie blokowanym mechanizmem różnicowym, pozwala uratować kierowcę z wielu trudnych sytuacji. Wszystko to na skórzanych siedzeniach, które mogą być zarówno wentylowane, jak i podgrzewane.

lexus_gxor_conc3

Zwykle dobre wyniki poza trasą oznaczają leniwe poruszanie się po drogach szybkiego ruchu. Ale nie w tym przypadku. W 2018 roku Lexus przeprowadził facelifting modelu, w którym oprócz zmian stylistycznych w ofercie pojawił się nowy silnik. Wyposażony w nową widlastą ósemkę o pojemności 4,6 litra, Lexus GX potrafi zmieścić 8 osób i osiągnąć 100 km/h od zera w mniej niż 8 sekund.

Ze względu na swoją wszechstronność Lexus GX jest doceniany na wielu rynkach.

Producent nigdy wcześniej nie reklamował modelu jako auta typowo do jazdy poza trasą. Jednak entuzjaści i tunerzy sami szybko zauważyli offroadowy potencjał tego auta. Okazało się, że niewielkie modyfikacje pozwalają uwolnić pełne zdolności modelu.

lexus_gxor_conc4

Fani Lexusa GX dzielą się relacjami ze swoich przygód podczas podróży po bezdrożach, używając hashtagu #GXOR. Na portalach społecznościowych można zobaczyć zdjęcia lekko i mocno zmodyfikowanych GX-ów.

Popularność hashtagu #GXOR sprawiła, że japoński producent aut luksusowych postanowił stworzyć własną wizję auta zapewniającego komfort i rewelacyjną jakość wykończenia wnętrza w połączeniu z wyjątkowymi zdolnościami terenowymi. Tak powstał koncept, który ma na celu zainspirować większe grono fanów offroadu do własnych modyfikacji GX-ów.

lexus_gxor_conc5

Lexus GXOR Concept

Do współpracy przy modelu GXOR Concept Lexus zaprosił najlepszych dostawców części do tuningu samochodów tej marki. W ten sposób samochód nie tylko otrzymał całkowicie nowe, wysokiej klasy zawieszenie terenowe, ale także najlepszą folię do oklejenia samochodu, aby błoto, kamienie czy gałęzie na drodze nie zniszczyły lakieru.

Standardowe hydrauliczne zawieszenie zapewnia bardzo dobre osiągi w trasie i poza nią, jednak do celów typowo offroadowych Lexus wybrał specjalny pakiet zawieszenia firmy ICON Stage 6. Aby nic nie zahaczało o silnik od spodu, samochód został wyposażony w specjalną metalową osłonę.

lexus_gxor_conc6

Do jazdy poza trasą lepiej także wyposażyć się w terenowe opony. Lexus postawił na koła dostępne w ofercie i zwykle stosowane w modelach sportowych. Na 18-calowe felgi F-Sport zostały nałożone opony General Tire Grabber X3 275/70/18.

Kiedy estetyka spotyka praktykę

Podczas terenowej wycieczki z przyjaciółmi może się zdarzyć, że któryś z samochodów się zakopie, ugrzęźnie w błocie lub zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Wykonawcy projektu pomyśleli też i o tym. Zderzak CBI Custom Stealth posiada ukrytą wyciągarkę, która może stać się pomocna nie tylko podczas wydobywania auta z błota, ale także przy pozbywaniu się różnego rodzaju przeszkód z drogi, np. leżącego drzewa.

lexus_gxor_conc7

Przy tym zderzak zachował charakterystyczny muskularny wygląd grilla Lexusa GX, a nawet posiada podobną ozdobną strukturę.

Koncepcyjny model został wyposażony także w takie udogodnienia jak Safari Snorkel, umożliwiający większe zanurzenie auta, panel słoneczny produkujący energię dla kuchenki i lodówki, długą na 50 cali listwę LED, która pozwala wygodniej podróżować po zachodzie słońca, a także specjalne radio o długim zasięgu oraz system zintegrowanych, modułowych szafek, mieszczących się w bagażniku.

lexus_gxor_conc8

Komfortowy sen

Nie zawsze podczas biwaków chcemy spać w namiocie. GXOR Concept został opracowany od razu z przyczepą Patriot Camper X1H, która pozwala spać w komforcie dzięki miękkiemu żelowemu materacowi, wyciszeniu wnętrza i praktycznemu oknu z siatką przeciw komarom. W największej wersji przyczepa zapewnia nawet trzy oddzielne pomieszczenia za sprawą elektrycznie składanego dachu.

Atutem przyczepy Patriot Camper X1H są jej właściwości terenowe.